Allround-NM på skøyter 1987
Allround-NM på skøyter 1987 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hamar Idrettslag | ||
Vertsby | Hamar | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hamar stadion | ||
Dato | Herrer: 31. januar–1. februar 1987 Damer: 14.–15. februar 1987 | ||
Deltakere | 48 løpere (22 damer og 26 herrer) | ||
Øvelser | Allround Stor firkamp (herrer) Allround Liten firkamp (damer) |
Allround-NM på skøyter 1987 ble avholdt 31. januar og 1. februar 1987 for herrene og 14. og 15. februar 1987 for damene på Hamar stadion i Hamar.
Teknisk arrangør var Hamar Idrettslag.
Norgesmestere ble Bjørg Eva Jensen, IF Fram for damene og Bjørn Nyland, Ask SK for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Bjørg Eva Jensen | IF Fram | 45,03 | 5= | 4.53,38 | 1 | 2.20,27 | 1 | 8.30,46 | 1 | 191.728 |
Sølv | Minna Nystedt | IF Fram | 46,13 | 11 | 4.58,40 | 2 | 2.21,30 | 2 | 8.35,54 | 2 | 194.517 |
Bronse | Else Ragni Yttredal | Asker SK | 43,97 | 2 | 5.01,77 | 4 | 2.22,63 | 4 | 8.57,07 | 9 | 195.515 |
4 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen SK | 46,29 | 14 | 5.00,96 | 3 | 2.23,68 | 5 | 8.45,66 | 5 | 196.909 |
5 | Hanne Eriksson | Verdal IL | 45,03 | 5= | 5.04,19 | 7 | 2.25,11 | 6 | 8.51,99 | 6 | 197.297 |
6 | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 46,34 | 15 | 5.02,43 | 5 | 2.25,51 | 7 | 8.42,26 | 4 | 197.474 |
7 | Ragnhild Tokstad | Leinstrand IL | 46,03 | 10 | 5.04,55 | 8 | 2.22,60 | 3 | 8.54,08 | 7 | 197.729 |
8 | Hege Karlsen | Ask SK | 47,76 | 19 | 5.03,48 | 6 | 2.25,78 | 8 | 8.40,95 | 3 | 199.028 |
9 | Marte-Mari Nordby | Hamar IL | 45,60 | 8 | 5.07,19 | 9 | 2.28,73 | 14 | 8.56,13 | 8 | 199.987 |
10 | Merete Pettersen | Bossekop UL | 46,19 | 13 | 5.12,64 | 11 | 2.26,24 | 10 | 9.05,12 | 11 | 201.554 |
11 | Linda Wolden | Skedsmo IL | 45,94 | 9 | 5.14,26 | 12 | 2.25,88 | 9 | 9.12,83 | 12 | 202.225 |
12 | Bente Munkerud | Nesodden IF | 47,56 | 17 | 5.12,63 | 10 | 2.28,00 | 13 | 8.59,98 | 10 | 202.996 |
NC13 | Mette Siljuberg | Frogner IL | 46,16 | 12 | 5.14,82 | 13 | 2.26,86 | 11 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (147.583) 12 | |
NC14 | Tone Hølstad | Oslo SK | 44,99 | 4 | 5.24,40 | 16 | 2.27,76 | 12 | (148.309) 13 | ||
NC15 | Tanja Torbergsen | Oslo IL | 45,09 | 7 | 5.22,34 | 14= | 2.32,04 | 16 | (149.493) 15 | ||
NC16 | Anne E. Hølstad | Ask SK | 44,98 | 3 | 5.30,87 | 17 | 2.29,99 | 15 | (150.121) 16 | ||
NC17 | Randi H. Håkegård | Skreia SK | 49,07 | 21 | 5.22,34 | 14= | 2.32,25 | 17 | (153.543) 17 | ||
NC18 | Elin Tveiten | Ask SK | 47,63 | 18 | 5.34,05 | 18 | 2.33,94 | 18 | (154.618) 18 | ||
NC19 | Lise M. Lundstrøm | Tønsbergs TF | 49,05 | 20 | 5.45,45 | 21 | 2.38,43 | 19 | (159.435) 19 | ||
NC20 | Ingunn Sandø | Nordre Land IL | 49,92 | 22 | 5.44,17 | 19 | 2.44,57 | 20 | (162.137) 20 | ||
NC21 | Anne Lene Sanne | Hortens SK | 46,93 | 16 | 5.45,17 | 20 | 3.03,55 f | 21 | (165.641) 21 | ||
NC22 | Edel Th. Høiseth | IF Herkules | 42,89 | 1 | dns | – | dns | – | (42.890) |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Bjørn Nyland | Ask SK | 38,99 | 1 | 7.12,71 | 2 | 2.00,08 | 1 | 15.13,12 | 3 | 167.943 |
Sølv | Tom Erik Oxholm | IF Fram | 39,63 | 3 | 7.19,43 | 6 | 2.01,10 | 2 | 15.26,27 | 6 | 170.252 |
Bronse | Frode Syvertsen | Spk Ceres | 40,37 | 9 | 7.14,94 | 4 | 2.01,64 | 4 | 15.18,23 | 4 | 170.321 |
4 | Nils Einar Aas | Ask SK | 39,91 | 5 | 7.14,84 | 3 | 2.01,47 | 3 | 15.30,93 | 7 | 170.430 |
5 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,50 | 17 | 7.18,04 | 5 | 2.03,87 | 7 | 15.12,43 | 2 | 172.215 |
6 | Øystein Hammeren | Rælingen SK | 40,02 | 6 | 7.25,76 | 8 | 2.03,21 | 6 | 15.49,92 | 10 | 173.162 |
7 | Ketil Bakke | Strindheim IL | 40,08 | 7 | 7.25,15 | 7 | 2.05,25 | 8 | 15.50,34 | 11 | 173.862 |
8 | Rolf Falk-Larssen | Trondhjems SK | 39,50 | 2 | 7.04,58 | 1 | 2.23,64 f | 25 | 15.01,37 | 1 | 174.906 |
9 | Frode Eidsmo | IF Fram | 41,30 | 15 | 7.28,83 | 10 | 2.05,36 | 9 | 15.52,67 | 13 | 175.602 |
10 | Bjørn Petlund | Hamar IL | 39,71 | 4 | 7.41,77 | 17 | 2.02,69 | 5 | 16.17,39 | 16 | 175.652 |
11 | Henry Nilsen | Kongsvinger IL | 42,12 | 22 | 7.38,68 | 14 | 2.07,01 | 13 | 15.19,93 | 5 | 176.320 |
12 | Bjørn Sand | Ask SK | 41,95 | 21 | 7.27,84 | 9 | 2.06,13 | 11 | 15.52,48 | 12 | 176.401 |
13 | Nils Egil Aas | Nesodden IF | 41,15 | 12 | 7.37,08 | 12 | 2.05,82 | 10 | 15.58,61 | 15 | 176.728 |
14 | Torgrim Tønne | Oslo SK | 41,60 | 18 | 7.38,71 | 15 | 2.09,72 | 22 | 15.55,58 | 14 | 178.490 |
15 | Sigve Espeland | Ask SK | 43,23 | 25 | 7.32,42 | 11 | 2.08,62 | 17 | 15.43,11 | 8 | 178.500 |
16 | Carl Erik Sando | Ask SK | 42,24 | 23 | 7.39,97 | 16 | 2.10,27 | 24 | 15.47,19 | 9 | 179.019 |
NC17 | Ragnvald Næss | Narvik SK | 41,18 | 14 | 7.41,97 | 19 | 2.07,27 | 14 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (129.800) 12 | |
NC18 | Petter Lanes | Skedsmo IL | 40,91 | 11 | 7.48,11 | 22 | 2.06,78 | 12 | (129.981) 14 | ||
NC19 | Jan Hansen | IF Fram | 41,65 | 19 | 7.43,03 | 20 | 2.07,39 | 15 | (130.416) 16 | ||
NC20 | Halvar Hansen | Bossekop UL | 40,84 | 10 | 7.46,86 | 21 | 2.08,87 | 19 | (130.482) 17 | ||
NC21 | Svein Kåre Grønås | Trondhjems SK | 41,15 | 12 | 7.49,94 | 24 | 2.07,99 | 16 | (130.807) 19 | ||
NC22 | Steinar Hansen | Spk Falken | 41,87 | 20 | 7.41,79 | 18 | 2.09,90 | 23 | (131.349) 21 | ||
NC23 | Kyrre Wisløff | Trondhjems SK | 41,42 | 16 | 7.55,81 | 26 | 2.08,92 | 20 | (131.974) 23 | ||
NC24 | Stein Oddvar Sægrov | Stavanger SK | 42,32 | 24 | 7.49,39 | 23 | 2.08,64 | 18 | (132.139) 24 | ||
NC25 | Ove Tokstad | Leinstrand IL | 62,80 f | 26 | 7.53,67 | 25 | 2.09,42 | 21 | (153.307) 25 | ||
NC26 | Johann Olav Koss | Strømmen IF | 40,20 | 8 | 7.38,47 | 13 | dns | – | (86.047) |
Johann Olav Koss gikk bare 1. dag av dette mesterskapet i Hamar og reiste ned til Prestberget idrettsanlegg, Sand i Nord-Odal for å gå i Sprint-NM junior 1987, hvor han vant alle fire distanser og sammenlagt i klassen yngre junior foran Thor André Pedersen.
Det avlyste mesterskapet for damer
Allround-NM på skøyter 1987 (Det annullerte mesterskapet) | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hamar Idrettslag | ||
Vertsby | Hamar | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hamar stadion | ||
Dato | Damer: 8.–9. januar 1987 Herrer: 9.–10. januar 1987 | ||
Deltakere | 20 + ? løpere (20 damer og ? herrer) | ||
Øvelser | Allround Liten firkamp (damer) Allround Stor firkamp (herrer) |
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
1 | Edel Th. Høiseth | IF Herkules | 42,21 | 1 | 5.12,37 | 5 | Avbrutt etter 1. dags løp p.g.a. værforholdene (kulde). Stevnet annullert som NM etter vedtak i SSH (Seksjonsstyret Hurtigløp) 10. januar 1987. Utlyst nytt NM på Hamar 14.–15. februar 1987. Se ovenfor. | 094.271 | |||
2 | Minna Nystedt | IF Fram | 45,47 | 4 | 4.57,67 | 1 | 095.081 | ||||
3 | Elisabeth Bjøre | Ask SK | 45,73 | 5 | 5.09,73 | 4 | 097.351 | ||||
4 | Marie Tollefsen | Ishavsbyen SK | 46,61 | 9 | 5.07,75 | 2 | 097.901 | ||||
5 | Ragnhild Tokstad | Leinstrand IL | 45,99 | 6 | 5.15,10 | 6 | 098.506 | ||||
6 | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 47,37 | 13 | 5.08,22 | 3 | 098.740 | ||||
7 | Merete Pettersen | Bossekop UL | 46,38 | 7 | 5.20,55 | 9 | 099.805 | ||||
8 | Hege Karlsen | Ask SK | 47,63 | 15 | 5.18,33 | 7 | 100.685 | ||||
9 | Mette Siljuberg | Frogner IL | 47,17 | 12 | 5.23,70 | 10 | 101.120 | ||||
10 | Tone Hølstad | Oslo SK | 44,87 | 2 | 5.38,64 | 16 | 101.310 | ||||
11 | Linda Wolden | Skedsmo IL | 46,90 | 10 | 5.26,88 | 11 | 101.380 | ||||
12 | Bente Munkerud | Nesodden IF | 48,57 | 16 | 5.18,79 | 8 | 101.701 | ||||
13 | Anne E. Hølstad | Ask SK | 45,42 | 3 | 5.40,23 | 17 | 102.125 | ||||
14 | Marte-Mari Nordby | Hamar IL | 46,40 | 8 | 5.35,18 | 15 | 102.263 | ||||
15 | Elin Tveiten | Ask SK | 47,10 | 11 | 5.31,71 | 12 | 102.385 | ||||
16 | Randi H. Håkegård | Skreia SK | 49,42 | 17 | 5.32,97 | 14 | 104.915 | ||||
17 | Mette Jenssen | KSSK Oddersjaa | 49,51 | 18 | 5.32,45 | 13 | 104.918 | ||||
18 | Lise Merete Lundstrøm | Tønsbergs TF | 49,80 | 19 | 5.57,26 | 19 | 109.343 | ||||
19 | Ingunn Sandø | Nordre Land IL | 50,90 | 20 | 5.56,75 | 18 | 110.358 | ||||
20 | Anne Lene Sanne | Hortens SK | 47,48 | 14 | dnf | – | (47.480) |
Kilder
- Teigen, Magne, red. (1989). «Kvinner, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 90. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 27. mai 2013.
- Teigen, Magne, red. (1989). «Menn, Senior – Allround». Komplette resultater Norske Mesterskap på skøyter 1887–1989 (norsk) (2 utg.). Veggli. s. 58. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 27. mai 2013.
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 81. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 27. mai 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 34. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 27. mai 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1987, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1987, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata