Allround-NM på skøyter 2001
Allround-NM på skøyter 2001 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Jevnaker Idrettsforening | ||
Vertsby | Geithus i Modum | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Furumo stadion | ||
Dato | 16.–17. desember 2000 | ||
Deltakere | 38 løpere (14 damer og 24 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp (damer) Allround : Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 2001 ble avholdt 16. og 17. desember 2000 på Furumo stadion på Geithus i Modum.
Teknisk arrangør var Jevnaker Idrettsforening.
Mesterskapet ble på kort varsel flyttet fra den daværende naturisbanen (Jevnaker stadion) på Jevnaker på grunn av mildvær.
Norgesmestere ble Annette Bjelkevik, Arendal SK for damene og Eskil Ervik, Hamar IL for herrene.
5 000 meter for damer og 10 000 meter for herrer var Enkeltdistanse-NM på skøyter 2001 del 2. Enkeltdistanse-mesterskapets første del med de kortere distansene ble arrangert 11.–12. november 2000 samme sted (Furumo stadion), men da med Geithus Idrettslag som arrangører.
Sammenlagt damer
Damer Senior (14 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (16. des.) | 2. dag (17. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Annette Bjelkevik | Arendal SK | 43,34 | 3 | 4.55,11 | 3 | 2.13,12 | 1 | 8.12,81 | 2 | 186.179 |
Sølv | Ellen Kathrine Lie | Ask SK | 43,78 | 4 | 4.53,48 | 2 | 2.13,57 | 3 | 8.13,29 | 4 | 186.545 |
Bronse | Anne Therese Tveter | IF Fram | 45,70 | 5 | 4.47,85 | 1 | 2.16,74 | 5 | 7.57,72 | 1 | 187.027 |
4 | Lillan Westli | Kongsvinger IL | 42,97 | 2 | 5.01,98 | 6 | 2.16,23 | 4 | 8.33,26 | 6 | 190.036 |
5 | Ann Kristin Kloster | Fana IL | 48,76 | 11 | 4.57,00 | 4 | 2.21,93 | 8 | 8.13,03 | 3 | 194.873 |
6 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 48,01 | 9 | 5.00,91 | 5 | 2.21,31 | 6 | 8.32,23 | 5 | 196.487 |
7 | Ragnhild Andresen | Ask SK | 46,94 | 7 | 5.03,81 | 8 | 2.21,34 | 7 | 8.38,93 | 7 | 196.581 |
8 | Silje Bjelkevik | Arendal SK | 46,71 | 6 | 5.06,97 | 9 | 2.22,54 | 9 | 8.48,70 | 8 | 198.254 |
9 | Anne Grethe Viik | IF Fram | 48,05 | 10 | 5.17,95 | 10 | 2.24,87 | 10 | 9.08,05 | 11 | 204.136 |
10 | Line M. Foss | Ask SK | 47,74 | 8 | 5.24,26 | 12 | 2.26,34 | 11 | 9.05,58 | 10 | 205.121 |
11 | Tone Astrid Grinden | Sand IF | 49,42 | 12 | 5.21,16 | 11 | 2.29,37 | 12 | 8.55,84 | 9 | 206.320 |
12 | Kristine Støverud Hansen | Sand IF | 50,47 | 13 | 5.27,44 | 13 | 2.34,50 | 13 | 9.22,41 | 12 | 212.784 |
DNS4 | Linda Olsen | Geithus IL | 42,62 | 1 | 5.03,71 | 7 | 2.13,51 | 2 | dns | – | 137.741 |
DNS3 | Guri Fossdal | Drammens SK | 51,39 | 14 | 5.27,75 | 14 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior (24 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (16. des.) | 2. dag (17. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Eskil Ervik | Hamar IL | 39,54 | 3 | 7.03,03 | 2 | 1.56,79 | 1 | 14.25,55 | 3 | 164.050 |
Sølv | Stian Bjørge | IF Herkules | 40,59 | 7 | 6.58,86 | 1 | 1.58,06 | 4 | 14.22,13 | 2 | 164.935 |
Bronse | Kjell Storelid | Stord T&IL | 41,24 | 14 | 7.04,24 | 3 | 1.59,56 | 5 | 14.34,32 | 6 | 167.233 |
4 | Petter Andersen | Ask SK | 39,29 | 2 | 7.18,63 | 11 | 1.56,98 | 2 | 15.05,53 | 10 | 167.422 |
5 | Øystein Grødum | Arendal SK | 42,02 | 19 | 7.04,54 | 4 | 2.00,44 | 7 | 14.20,01 | 1 | 167.620 |
6 | Remi Hereide | Fana IL | 41,48 | 17 | 7.06,92 | 5 | 2.00,82 | 8 | 14.32,26 | 5 | 168.058 |
7 | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 40,77 | 10 | 7.13,13 | 7 | 2.00,99 | 9 | 14.42,62 | 7 | 168.544 |
8 | Arild Nebb Ervik | Hamar IL | 41,53 | 18 | 7.15,46 | 8 | 2.01,49 | 12 | 14.49,09 | 8 | 170.026 |
9 | Øyvind Gravem | Eidsvold TF | 40,88 | 12 | 7.16,72 | 9 | 2.00,34 | 6 | 15.08,88 | 11 | 170.109 |
10 | Andreas Snare Bakke | Kongsvinger IL | 41,02 | 13 | 7.18,29 | 10 | 2.02,66 | 16 | 15.02,29 | 9 | 170.849 |
11 | Reidar Borgersen | Geithus IL | 44,07 | 24 | 7.11,27 | 6 | 2.01,36 | 11 | 14.28,67 | 4 | 171.083 |
12 | Odd Ø. Langegård | Geithus IL | 41,30 | 15 | 7.19,57 | 12 | 2.02,23 | 14 | 15.17,59 | 12 | 171.879 |
13 | Pål Gravem | Eidsvold TF | 38,95 | 1 | 7.22,16 | 15 | 1.57,08 | 3 | Takket nei til å delta på 10 000 meter eller ikke kvalifisert for siste distanse. | 122.192 | |
14 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 40,70 | 9 | 7.22,75 | 16 | 2.02,87 | 19 | 125.931 | ||
15 | Stian Dalen | Sand IF | 40,61 | 8 | 7.30,22 | 20 | 2.01,10 | 10 | 125.998 | ||
16 | Tor Snare Bakke | Kongsvinger IL | 40,25 | 5 | 7.28,72 | 18 | 2.03,41 | 22 | 126.258 | ||
17 | Tarjei Tverråen | Arendal SK | 40,20 | 4 | 7.41,14 | 23 | 2.01,91 | 13 | 126.950 | ||
18 | Sigurd Pettersen | Hamar IL | 41,32 | 16 | 7.30,07 | 19 | 2.02,57 | 15 | 127.183 | ||
19 | Odd Borgersen | Geithus IL | 42,36 | 20 | 7.21,41 | 13 | 2.02,67 | 17 | 127.391 | ||
20 | Kent Kolnes | Geithus IL | 42,50 | 21 | 7.22,02 | 14 | 2.02,75 | 18 | 127.618 | ||
21 | Tom Ole Løvås | Sand IF | 40,45 | 6 | 7.48,91 | 24 | 2.03,38 | 20 | 128.467 | ||
22 | Edvin Hegg Bårdsen | Fana IL | 42,60 | 22 | 7.31,67 | 21 | 2.03,40 | 21 | 128.900 | ||
23 | Kristian Rasmussen | Geithus IL | 42,72 | 23 | 7.32,78 | 22 | 2.04,80 | 23 | 129.598 | ||
DNS3 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 40,82 | 11 | 7.26,03 | 17 | dns | – |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 84. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 13. juli 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 40. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 13. juli 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 2001 for damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 2001 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD