Allround-NM på skøyter 2009
Allround-NM på skøyter 2009 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Vertsby | Gol | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Glitre stadion | ||
Dato | 20.–21. desember 2008 | ||
Deltakere | 37 løpere (14 Kvinner og 23 Herrer) | ||
Øvelser | Allround Stor Firkamp(Herrer) Allround Liten Firkamp(Kvinner) | ||
Statistikk | |||
Rekorder | 9 banerekorder 6 personlige rekorder |
Allround-NM på skøyter 2009 avholdes 20. og 21. desember 2008 på Glitre stadion på Gol i Buskerud. Arrangør var Gol Idrettslag.
Regjerende mestere fra året før i Fosenhallen, Bjugn var Mari Hemmer, Aktiv Skøyteklubb og Håvard Bøkko, Hol Idrettslag. Mestere for 2009 ble Maren Haugli (sin andre allround-tittel, første i 2006) fra Jevnaker, og Håvard som tok sin andre på rad.
Program
Dato | Tid | Distanser |
Lørdag 20. desember | 11.30 CET 12.00 CET | Åpningsseremoni 500 meter kvinner 500 meter menn 3 000 meter kvinner 5 000 meter menn |
Søndag 21. desember | 12.00 CET | 1 500 meter kvinner 1 500 meter menn 5 000 meter kvinner 10 000 meter menn |
- Været
Lørdag: −2 til 2 grader, vindstille
Søndag: −2 grader, opphold til snø
Aktuelle rekorder
Mesterskapsrekorder
|
|
Banerekorder
|
|
Resultater
Kvinner
Plass | Navn | Klubb | 500m | 3 000m | 1 500m | 5 000m | Tidspoeng |
01 | Maren Haugli | Jevnaker IF | 43,73 (4) | 4.34,16 (1) BR | 2.08,09 (1) BR | 7.43,11 (2) | 178.430 BR |
02 | Mari Hemmer | Aktiv SK | 43,50 (3) | 4.37,92 (2) | 2.09,58 (3) | 7.39,89 (1) BR | 179.005 |
03 | Hege Bøkko | Hol IL | 41,97 (1) | 4.45,62 (3) | 2.08,60 (2) | 8.11,03 (3) pr | 181.542 |
4 | Hanne Haugland | Austevoll IK | 43,13 (2) | 5.05,25 (5) | 2.16,25 (4) | 8.29,90 (5) pr | 190.411 |
5 | Marthe Skaali | Arendal SK | 45,78 (6) | 4.56,78 (4) | 2.17,75 * (5) | 8.27,01 (4) | 191.860 |
6 | Maren Jørgensen | Arendal SK | 46,48 (9) | 5.07,82 (6) | 2.21,12 (6) | 8.33,93 (6) | 196.216 |
7 | Kristine Ramskjær | Arendal SK | 46,39 (8) | 5.15,38 (7) | 2.22,76 (7) | 8.55,99 (7) pr | 200.138 |
8 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold TF | 45,74 (5) | 5.16,53 (9) | 2.24,42 (9) | 9.23,26 (8) pr | 202.961 |
9 | Solveig Nordengen | SSK Toten | 46,25 (7) | 5.19,96 (11) | 2.23,64 (8) | dnq | (147.456) |
10 | Tina Mengkroken | Sand IF | 46,63 (11) | 5.16,50 (8) | 2.25,67 (10) | dnq | (147.936) |
11 | Maiken Nervik | Hamar IL | 46,52 (10) | 5.17,72 (10) | 2.26,32 (11) | dnq | (148.246) |
12 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana IL | 47,39 (13) | 5.25,08 (13) | 2.29,17 (12) | dnq | (151.293) |
13 | Heidi Ruistuen | Asker SK | 48,52 (14) | 5.21,80 (12) | 2.32,35 * (13) | dnq | (152.936) |
14 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger SK | 46,80 (12) | dns | dnq | (46.800) |
- * = manuell tid gjort om til elektronisk tid.
Menn
Plass | Navn | Klubb | 500m | 5 000m | 1 500m | 10 000m | Tidspoeng |
01 | Håvard Bøkko | Hol IL | 37,51 (1) BR | 6.51,81 (1) BR | 1.52,27 (1) BR | 13.48,57 (1) BR | 157.542 BR |
02 | Sverre Haugli | Jevnaker IF | 38,84 (4=) | 6.58,83 (3) | 1.54,28 (3) | 14.11,77 (5) | 161.404 |
03 | Tore Solli | Sandefjord SK | 39,87 (14) | 6.57,63 (2) | 1.57,53 (8) | 14.03,61 (3) | 162.989 |
4 | Lars Kvaalen | Oslo SK | 37,85 (3) | 7.14,81 (6) | 1.55,26 (7) | 14.34,47 (7) | 163.474 |
5 | Henrik Christiansen | Asker SK | 38,84 (4=) | 7.16,17 (9) | 1.54,58 (4) | 14.27,80 (6) | 164.040 |
6 | Øystein Grødum | Arendal SK | 41,54 (21) | 7.01,12 (4) | 1.58,38 (10) | 14.02,11 (2) | 165.217 |
7 | Stian Elvenes | Aktiv SK | 39,22 (8) | 7.16,93 (10) | 1.55,01 (5) | 14.41,82 (9) | 165.340 |
8 | Sverre Lunde Pedersen | Fana IL | 38,96 (7) | 7.15,68 (8) | 1.55,06 (6) | 14.53,91 (10) pr | 165.576 |
9 | Christoffer Fagerli Rukke | Hol IL | 37,84 (2) | 7.23,83 (12) | 1.54,19 (2) | 15.06,08 (11) | 165.590 |
10 | Reidar Borgersen | Geithus IL | 41,14 (19) | 7.09,90 (5) | 1.59,88 (13) | 14.10,61 (4) | 166.620 |
11 | Preben Kristensen | Fana IL | 39,78 (10=) | 7.15,56 (7) | 1.58,57 (11) | 14.35,53 (8) | 166.635 |
12 | Kjetil Stiansen | Aktiv SK | 39,30 (9) | 7.31,64 (20) | 1.58,35 (9) | 15.22,34 (12) pr | 170.031 |
13 | Mathias Rogn | IF Fram | 40,05 (16) | 7.21,11 (11) | 2.00,14 (14) | dnq | (124.207) |
14 | Fredrik van der Horst | Tønsberg Turn | 38,88 (6) | 7.37,43 (21) | 1.59,32 (12) | dnq | (124.396) |
15 | Håvard Lorentzen | Fana IL | 40,01 (15) | 7.29,81 (17) | 2.00,51 (15) | dnq | (125.161) |
16 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord SK | 39,80 (12) | 7.28,14 (14) | 2.01,76 (17) | dnq | (125.200) |
17 | Torgeir Høgheim | Fana IL | 39,78 (10=) | 7.29,95 (18) | 2.01,77 (18) | dnq | (125.365) |
18 | Roald Eidsheim | Fana IL | 39,82 (13) | 7.31,22 (19) | 2.03,58 (20) | dnq | (126.135) |
19 | August T. Haugen | Sandefjord SK | 41,47 (20) | 7.27,65 (13) | 2.01,07 (16) | dnq | (126.591) |
20 | Are Eri Bjelland | Fana IL | 41,08 (18) | 7.28,41 (15) | 2.02,25 * (19) | dnq | (126.671) |
21 | Kristian Fredriksen | Geithus IL | 42,13 (22) | 7.42,04 (22) | 2.04,56 (21) | dnq | (129.854) |
22 | Thomas Søfteland | Arendal SK | 43,42 (23) | 7.29,78 (16) | 2.05,24 (22) | dnq | (130.144) |
23 | Odd Borgersen | Geithus IL | 40,10 (17) | dnf | dns | dnq | (40.100) |
- * = manuell tid gjort om til elektronisk tid.
Funksjonærer og delegerte
- Overdommere var Gunnar Knudsen (kvinner), Roald Farestveit (menn), assisterende overdommer var Vidar Skaar.
- Startere var Ola Stølen (kvinner) og Jan Wiggo Oxholm (menn).
- Teknisk delegert NSF: Knut Ludahl
Eksterne lenker
- Norges Skøyteforbunds samleside om NM Arkivert 23. desember 2008 hos Wayback Machine.
- Om NM på GlitreTids hjemmesider
- Resultatlenker
- (en) Allround-NM på skøyter 2009 for damer senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 2009 for herrer senior – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Resultater for kvinner og menn på SpeedskatingResults.com
Bildeserie
- Allround-NM på skøyter 2009[død lenke] www.glitre.net Besøkt 14. feb 2012.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD