Allround-NM på skøyter 2002
Allround-NM på skøyter 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Idrettsforeningen Herkules | ||
Vertsby | Skien | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Skien isstadion | ||
Dato | 2.–3. mars 2002 | ||
Deltakere | 31 seniorløpere (7 damer og 24 herrer) | ||
Øvelser | Allround Liten firkamp (damer) Allround Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 2002 ble avholdt 2. og 3. mars 2002 på Skien isstadion, Skien.
Teknisk arrangør var Idrettsforeningen Herkules.
Norgesmestere ble Anette Tønsberg, Aurskog-Finstadbru SK for damene og Eskil Ervik, Hamar IL for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Plass | 3 000 m | Plass | 1 500 m | Plass | 5 000 m | Plass | ||||
Gull | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 43,37 | 1 | 4.45,12 | 1 | 2.13,62 | 1 | 8.12,47 | 2 | 184.677 |
Sølv | Anne Therese Tveter | IF Fram | 45,17 | 2 | 4.53,84 | 2 | 2.18,93 | 2 | 8.12,45 | 1 | 189.698 |
Bronse | Silje Bjelkevik | Arendal SK | 45,43 | 3 | 5.03,36 | 3 | 2.21,54 | 3 | 8.58,07 | 3 | 196.977 |
4 | Ragnhild Andresen | SSK Toten | 46,95 | 5 | 5.08,72 | 4 | 2.27,86 | 4 | 9.05,70 | 4 | 202.259 |
5 | Anne Grethe Viik | IF Fram | 46,41 | 4 | 5.17,20 | 5 | 2.29,90 | 5 | 9.09,16 | 5 | 204.158 |
6 | Line Margareta Foss | IF Fram | 47,94 | 6 | 5.21,80 | 6 | 2.31,97 | 6 | 9.10,67 | 6 | 207.296 |
7 | Ellen Cecilie Romstad | Moss SK | 50,33 | 7 | 5.35,62 | 7 | 2.37,91 | 7 | 10.03,11 | 7 | 219.213 |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Plass | 5 000 m | Plass | 1 500 m | Plass | 10 000 m | Plass | ||||
Gull | Eskil Ervik | Hamar IL | 39,32 | 2 | 6.56,54 | 1 | 1.56,92 | 1 | 14.45,30 | 4 | 164.212 |
Sølv | Stian Bjørge | IF Herkules | 39,85 | 6 | 7.10,14 | 5 | 2.00,98 | 4 | 14.34,52 | 2 | 166.916 |
Bronse | Øystein Grødum | Arendal SK | 42,23 | 22 | 7.03,24 | 2 | 2.00,84 | 3 | 14.22,53 | 1 | 167.960 |
4 | Reidar Bohlin Borgersen | Geithus IL | 42,71 | 24 | 7.07,89 | 3 | 2.02,66 | 11 | 14.37,16 | 3 | 170.243 |
5 | Arild Nebb Ervik | Hamar IL | 39,96 | 8 | 7.19,49 | 7 | 2.02,47 | 7 | 15.10,38 | 6 | 170.251 |
6 | Øyvind Gravem | Eidsvold TF | 39,87 | 7 | 7.21,48 | 8 | 1.59,82 | 2 | 15.26,21 | 8 | 170.268 |
7 | Odd Bohlin Borgersen | Geithus IL | 41,65 | 21 | 7.17,55 | 6 | 2.02,59 | 9 | 14.54,76 | 5 | 171.006 |
8 | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 40,71 | 11 | 7.24,50 | 9 | 2.02,59 | 9 | 15.18,75 | 7 | 171.960 |
9 | Odd Øystein Langegård | Geithus IL | 40,89 | 13 | 7.27,56 | 11 | 2.02,18 | 6 | 15.40,74 | 9 | 173.409 |
10 | Kent Kolnes | Geithus IL | 41,63 | 20 | 7.24,72 | 10 | 2.02,49 | 8 | 15.42,66 | 10 | 174.065 |
11 | Vidar Wang Lutnæs | Geithus IL | 39,18 | 1 | 7.40,50 | 14 | 2.01,22 | 5 | 16.40,22 | 12 | 175.647 |
12 | Henrik Hetland | Stavanger SK | 40,75 | 12 | 7.38,83 | 12 | 2.07,93 | 21 | 16.28,78 | 11 | 178.715 |
NC13 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 40,60 | 9 | 7.40,29 | 13 | 2.03,33 | 12 | 127.739 | ||
NC14 | Christian Owesen | Nesodden IF | 39,72 | 5 | 7.46,96 | 19 | 2.04,38 | 13 | 127.876 | ||
NC15 | Tarjei Tverråen | Arendal SK | 39,58 | 4 | 7.46,84 | 18 | 2.05,13 | 16 | 127.974 | ||
NC16 | Sigurd Edvard Pettersen | Hamar IL | 40,62 | 10 | 7.40,59 | 15 | 2.04,97 | 15 | 128.335 | ||
NC17 | Halvard Nyquist | IF Fram | 41,00 | 15 | 7.40,65 | 16 | 2.06,17 | 18 | 129.121 | ||
NC18 | Edvin Hegg Bårdsen | Fana IL | 40,92 | 14 | 7.46,74 | 17 | 2.07,83 | 20 | 130.204 | ||
NC19 | Eivind Vegard Lia | Geithus IL | 41,46 | 19 | 7.54,72 | 20 | 2.06,46 | 19 | 131.085 | ||
NC20 | Tormod Sætre | Sand IF | 41,03 | 16 | 8.00,85 | 22 | 2.05,95 | 17 | 131.098 | ||
NC21 | Kent Robin Johannessen | Tromsø SK | 41,05 | 17 | 7.56,81 | 21 | 2.10,02 | 23 | 132.071 | ||
NC22 | Per Øyvind Kristoffersen | Arendal SK | 42,65 | 23 | 8.04,07 | 23 | 2.09,28 | 22 | 134.150 | ||
NC23 | Tor Snare Bakke | Kongsvinger IL | 39,57 | 3 | dnf | 24 | 2.04,42 | 14 | |||
NC24 | Kjell Storelid | Stord IL | 41,27 | 18 | 7.09,83 | 4 |
Funksjonærer og delegerte
- Overdommer var Roar Eriksen, og assisterende overdommer var Frank Sigurdsen.[1]
- Startere var Halvor Hamsdokka og Marcel L. Vanberg.[1]
- Teknisk delegert NSF: Knut Ludahl (IF Fram).[1]
Referanser
- ^ a b c Overdommere, startere og teknisk delegerte ved NM 2001–2002 i Norges Skøyteforbunds Årbok 2001–2003, s. 58. Publisert vår/sommer 2003.
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 84. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 40. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 9. februar 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 2002 for damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 2002 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata