Allround-NM på skøyter 2011
Allround-NM på skøyter 2011 ble avholdt 18. og 19. desember 2010 på Frogner stadion i Oslo. Arrangør er Oslo Skøiteklub. Kong Harald V og Oslos ordfører Fabian Stang var til stede lørdag 18. desember. Vinnere av mesterskapet ble Ida Njåtun fra Asker Skøyteklubb og Håvard Bøkko fra Hol Idrettslag.
Program | ||
Dato | Tid | Distanser |
Lørdag 18. desember 2010 | 12.20 CET | Åpningsseremoni med musikk fra Buddy Holly and The Crickets, kunstløpoppvisning og taler 500 meter kvinner 500 meter menn 3000 meter kvinner 5000 meter menn |
Søndag 19. desember 2010 | 12.00 CET | 1500 meter kvinner 1500 meter menn 5000 meter kvinner 10000 meter menn |
Sammenlagt
Kvinner
Tall bak tid er plassering.
Plass | Navn | Klubb | 500m | 3 000m | 1 500m | 5 000m | Tidspoeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Ida Njåtun | Asker Skøyteklubb | 42,20 (2) | 4.30,09 (2) | 2.06,11 (1) b | 7.42,36 (2) | 175,487 b |
02 | Mari Hemmer | Aktiv Skøyteklubb | 43,24 (3) | 4.28,23 (1) b | 2.09,14 (3) | 7.39,24 (1) b | 176,915 |
03 | Hege Bøkko | Hol Idrettslag | 41,82 (1) b | 4.35,79 (3) | 2.08,28 (2) | 8.09,51 (3) p | 179,496 p |
4 | Sofie Karoline Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 43,48 (4) | 4.51,31 (6) | 2.17,97 (5) | 8.21,59 (5) p | 188,180 p |
5 | Maren Charlotte Jørgensen | Arendal Skøiteklub | 45,30 (7) | 4.46,82 (4) | 2.19,05 (7) | 8.16,85 (4) | 189,138 |
6 | Ellen Bjertnes | Geithus Idrettslag | 44,92 (6) | 4.51,08 (5) | 2.17,31 (4) | 8.32,70 (7) | 190,473 |
7 | Maiken Nervik | Hamar Idrettslag | 45,96 (9) | 4.56,71 (8) | 2.20,25 (9) | 8.33,70 (8) p | 193,531 p |
8 | Cecilie Schjøtt Hannevig | Fana Idrettslag | 46,96 (14) | 4.55,48 (7) | 2.21,40 (10) | 8.26,92 (6) | 194,031 |
9 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold Turnforening | 43,75 (5) | 5.08,05 (10) | 2.21,85 (11) | NC142,374 | |
10 | Camilla Lund | Leinstrand Idrettslag | 46,58 (12) | 4.57,99 (9) | 2.20,23 (8) | NC142,988 | |
11 | Elisabeth Lien Fjeld | Båstad Idrettslag | 46,39 (10) | 5.09,55 (11) | 2.18,26 (6) | NC144,067 | |
12 | Heidi Ruistuen | Asker Skøyteklubb | 46,40 (11) | 5.10,51 (12) | 2.22,73 (12) | NC145,727 | |
13 | Henriette Lilløy Bruun | Sandefjord Skøiteklub | 46,74 (13) | 5.15,36 (13) | 2.28,44 (13) | NC148,780 | |
14 | Marit Fjellanger Bøhm | Stavanger Skøyteklubb | 45,96 (8) | DNF | DNS |
- b = tiden er banerekord
- p = tiden er personlig rekord
- NC = ikke kvalifisert til 5 000 meter
- DNF = ikke til mål
- DNS = ikke til start
Menn
Tall bak tid er plassering.
Plass | Navn | Klubb | 500m | 5 000m | 1 500m | 10 000m | Tidspoeng |
---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | Håvard Bøkko | Hol Idrettslag | 38,17 (3) | 6.51,32 (1) b | 1.53,56 (1) b | 14.04,12 (1) b | 159,361 b |
02 | Sverre Lunde Pedersen | Fana Idrettslag | 38,14 (2) | 6.55,89 (3) | 1.54,16 (2) | 14.23,20 (4) | 160,942 |
03 | Henrik Christiansen | Asker Skøyteklubb | 36,76 (9) | 6.28,27 (6) | 1.47,82 (3) | 13.33,02 (5) | 161,471 |
4 | Kristian Reistad Fredriksen | Geithus Idrettslag | 38,58 (4) | 6.56,04 (4) | 1.54,87 (4) | 14.24,22 (5) p | 161,685 p |
5 | Fredrik van der Horst | Tønsbergs Turnforening | 38,61 (5) | 7.04,22 (6) | 1.55,69 (6) | 14.32,43 (6) | 163,216 s |
6 | Håvard Holmefjord Lorentzen | Fana Idrettslag | 38,04 (1) b | 7.04,40 (7) | 1.55,43 (5) | 14.56,13 (11) | 163,762 s |
7 | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 38,98 (8) | 7.07,54 (9) | 1.58,83 (11) | 14.37,35 (8) | 165,211 |
8 | Øystein Grødum | Arendal Skøiteklub | 41,10 (22) | 6.55,34 (2) | 2.00,52 (14) | 14.20,00 (3) | 165,807 s |
9 | Tore Solli | Sandefjord Skøiteklub | 40,31 (20) m | 7.07,84 (10) | 2.00,45 (13) | 14.32,72 (7) | 166,880 s |
10 | Espen Tveit | Idrettsforeningen Herkules | 38,92 (7) | 7.15,55 (13) | 1.58,20 (9) | 15.02,82 (12) p | 167,016 p |
11 | Andreas Holmen Minge | Båstad Idrettslag | 39,36 (9) | 7.19,29 (15) | 1.57,64 (7) | 14.54,21 (9) | 167,212 |
12 | Simen Spieler Nilsen | Arendal Skøiteklub | 40,22 (19) | 7.06,94 (8) | 1.58,58 (10) | 14.55,46 (10) p | 167,213 p |
13 | August Teodor Haugen | Sandefjord Skøiteklub | 40,00 (17) | 7.14,25 (12) | 2.00,26 (12) | NC123,511 | |
14 | Gøran Botngård | Bjugn-Ørland Skøyteklubb | 39,88 (15) m | 7.19,18 (14) | 2.03,06 (18) | NC124,818 | |
15 | Jørgen Andreas Tønne | Sportsklubben Falken | 39,43 (10) | 7.44,86 (24) | 1.57,66 (8) | NC125,136 | |
16 | Mathias Rogn | Idrettsforeningen Fram | 40,04 (18) m | 7.21,92 (16) | 2.02,76 (17) | NC125,152 | |
17 | Kenneth Lund Håvardsrud | Geithus Idrettslag | 39,66 (12) | 7.37,71 (22) | 2.01,88 (18) | NC126,057 | |
18 | Mattis Bergh | Asker Skøyteklubb | 39,82 (13) m | 7.41,39 (23) | 2.01,05 (15) | NC126,309 | |
19 | Daniel Vatn | Sportsklubben Falken | 39,83 (14) | 7.31,67 (19) | 2.04,48 (22) | NC126,490 | |
20 | Thomas Henrik Søfteland | Arendal Skøiteklub | 42,34 (23) | 7.12,19 (11) | 2.03,57 (20) | NC126,749 | |
21 | Martin Bjertnes | Geithus Idrettslag | 40,00 (16) | 7.33,96 (20) | 2.06,26 (23) | NC127,482 | |
22 | Amund Grønvold Skoglund | Skreia Skøyteklubb Toten | 40,95 (21) m | 7.37,21 (21) | 2.04,45 (21) | NC128,154 | |
23 | Torgeir Høgheim | Fana Idrettslag | 39,62 (11) | 7.25,28 (17) | DNF | ||
24 | Henrik Hvesser | Asker Skøyteklubb | DQ | 7.27,78 (18) | 2.03,19 (19) |
- b = tiden/poengsummen er banerekord
- p = tiden/poengsummen er personlig rekord
- s = tiden/poengsummen er sesongbeste
- m = manuell tid
- NC = ikke kvalifisert til 10000 meter
- DNF = ikke til mål
- DQ = diskvalifisert
Eksterne lenker
- Oslo Skøiteklubs sider om NM
- Resultater på SpeedSkatingsNews
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD