Allround-NM på skøyter 2003
Allround-NM på skøyter 2003 | |||
---|---|---|---|
Slåtthaug kunstisbane, august 2009 Foto: Frode H. Korneliussen | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hordalands-Alliansen | ||
Vertsby | Bergen | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Slåtthaug kunstisbane | ||
Dato | 25.–26. januar 2003 | ||
Deltakere | 34 løpere 10 damer og 24 herrer | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp (damer) Allround : Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 2003 ble avholdt på Slåtthaug kunstisbane på Fana i Bergen den 25.–26. januar 2003.
Teknisk arrangør var Hordalands-Alliansen.
Norgesmestere ble Hedvig Bjelkevik, Arendal SK for damene og Eskil Ervik, Hamar IL for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior (10 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. jan.) | 2. dag (26. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Hedvig Bjelkevik | Arendal SK | 42,96 | 2 | 4.46,05 | 1 | 2.12,55 | 1 | 8.19,61 | 1 | 184.779 |
Sølv | Annette Bjelkevik | Arendal SK | 42,63 | 1 | 4.51,77 | 3 | 2.13,45 | 2 | 8.28,83 | 3 | 186.624 |
Bronse | Maren Haugli | Jevnaker IF | 45,24 | 3 | 4.52,47 | 4 | 2.16,22 | 3 | 8.24,84 | 2 | 189.875 |
4 | Mari Hemmer | Aktiv SK | 45,25 | 4 | 4.51,66 | 2 | 2.18,63 | 4 | 8.30,15 | 4 | 191.085 |
5 | Anne Th. Tveter | IF Fram | 45,57 | 5 | 4.58,13 | 5 | 2.21,64 | 5 | 8.38,96 | 5 | 194.367 |
6 | Silje Bjelkevik | Arendal SK | 46,79 | 6 | 5.07,04 | 6 | 2.22,70 | 6 | 9.00,00 | 6 | 199.529 |
7 | Anne Grethe Viik | IF Fram | 47,07 | 7 | 5.20,34 | 7 | 2.28,69 | 7 | 9.09,77 | 7 | 205.000 |
8 | Ellen C. Romstad | Moss SK | 49,14 | 10 | 5.27,84 | 8 | 2.30,74 | 9 | 9.27,93 | 8 | 210.819 |
9 | Line M. Foss | IF Fram | 48,55 | 9 | 5.28,05 | 9 | 2.31,73 | 10 | 9.32,18 | 9 | 211.019 |
NC10 | Turi Nestegård | Drammens SK | 48,37 | 8 | 5.33,88 | 10 | 2.29,06 | 8 | dns | – | 153.702 |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior (24 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (25. jan.) | 2. dag (26. jan.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Eskil Ervik | Hamar IL | 39,34 | 1 | 6.59,16 | 1 | 1.56,76 | 1 | 14.38,50 | 3 | 164.101 |
Sølv | Lasse Sætre | Sand IF | 40,10 | 2 | 7.08,41 | 3 | 1.58,98 | 2 | 14.27,56 | 1 | 165.979 |
Bronse | Øystein Grødum | Arendal SK | 42,06 | 18 | 7.09,29 | 4 | 2.01,26 | 4 | 14.35,84 | 2 | 169.201 |
4 | Preben Kristensen | Fana IL | 40,81 | 7 | 7.14,89 | 6 | 2.02,10 | 6 | 14.48,60 | 6 | 169.429 |
5 | Stian Bjørge | IF Herkules | 41,25 | 13 | 7.13,16 | 5 | 2.02,17 | 7 | 14.46,29 | 5 | 169.603 |
6 | Reidar Borgersen | Geithus IL | 42,21 | 19 | 7.07,20 | 2 | 2.03,71 | 12 | 14.44,38 | 4 | 170.385 |
7 | Øyvind Gravem | Eidsvold TF | 40,38 | 3 | 7.22,23 | 8 | 2.01,60 | 5 | 15.10,09 | 7 | 170.640 |
8 | Edvin Hegg Bårdsen | Geithus IL | 40,65 | 6 | 7.24,81 | 10 | 2.02,75 | 8 | 15.25,25 | 9 | 172.309 |
9 | Henrik Christiansen | Asker SK | 40,95 | 8 | 7.31,70 | 15 | 2.00,83 | 3 | 15.45,24 | 12 | 173.658 |
10 | Olav Slinning | Gjøvik SK | 41,17 | 11 | 7.24,03 | 9 | 2.03,19 | 9 | 15.44,91 | 11 | 173.881 |
11 | Sverre Haugli | Jevnaker IF | 41,17 | 11 | 7.28,67 | 11 | 2.03,85 | 13 | 15.40,55 | 10 | 174.347 |
12 | Odd Borgersen | Geithus IL | 42,40 | 20 | 7.21,03 | 7 | 2.07,32 | 22 | 15.15,20 | 8 | 174.703 |
NC13 | Tor Snare Bakke | Kongsvinger IL | 41,13 | 10 | 7.31,34 | 13 | 2.03,67 | 11 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 127.487 | |
NC14 | Arild Nebb Ervik | Hamar IL | 41,11 | 9 | 7.31,35 | 14 | 2.05,33 | 16 | 128.021 | ||
NC15 | Sigurd Pettersen | Hamar IL | 40,59 | 5 | 7.41,78 | 18 | 2.03,90 | 14 | 128.068 | ||
NC16 | Halvard Nyquist | IF Fram | 41,79 | 16 | 7.28,95 | 12 | 2.05,84 | 19 | 128.631 | ||
NC17 | Marius Veidahl Berg | Sander IL | 41,84 | 17 | 7.40,54 | 17 | 2.03,21 | 10 | 128.964 | ||
NC18 | Odd Ø. Langegård | Geithus IL | 41,63 | 15 | 7.37,50 | 16 | 2.06,64 | 20 | 129.593 | ||
NC19 | Tarjei Tverråen | Arendal SK | 40,54 | 4 | 7.53,87 | 23 | 2.05,51 | 17 | 129.763 | ||
NC20 | Knut Lauvålien | Drammens SK | 41,58 | 14 | 7.53,28 | 22 | 2.07,97 | 23 | 131.564 | ||
NC21 | Kent Kolnes | Geithus IL | 42,81 | 22 | 7.51,62 | 21 | 2.05,17 | 15 | 131.695 | ||
NC22 | Kent R. Johannessen | Tromsø SK | 43,02 | 23 | 7.46,19 | 19 | 2.09,89 | 24 | 132.935 | ||
NC23 | Håvard Myklebust | Gol IL | 42,52 | 21 | 8.00,49 | 24 | 2.07,20 | 21 | 132.969 | ||
NC24 | Henrik Hetland | Stavanger SK | 44,71 | 24 | 7.46,74 | 20 | 2.05,63 | 18 | 133.260 |
Funksjonærer og delegerte
- Overdommer var Roald Farestveit, og assisterende overdommer var Rolf Gunnar Engeseth.[1]
- Startere var John Egil Lilletvedt og Terje Stokken.[1]
- Teknisk delegert NSF: Erik Julsrud.[1]
Referanser
- ^ a b c Overdommere, startere og teknisk delegerte ved NM 2002–2003 i Norges Skøyteforbunds Årbok 2001–2003, s. 58–59. Publisert vår/sommer 2003.
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 84. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 12. juli 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 40–41. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 12. juli 2015. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 2003 for damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 2003 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata