Allround-NM på skøyter 2016
Allround-NM på skøyter 2016 | |||
---|---|---|---|
Sørmarka Arena, søndag 6. juni 2010 Foto: Jarle Vines | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Teknisk arrangør: Rogaland Skøytekrets | ||
Vertsby | Stavanger | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Sørmarka Arena | ||
Dato | 19.–20. desember 2015 | ||
Deltakere | 47 løpere (18 damer og 29 herrer)[1] | ||
Øvelser | Allround Stor firkamp (herrer) Allround Liten firkamp (damer) |
Allround-NM på skøyter 2016 var tildelt Rogaland Skøytekrets som teknisk arrangør[2] og ble arrangert 19. og 20. desember 2015 i Sørmarka Arena, Stavanger.
Regjerende norgesmestere var Ida Njåtun (Asker Skøyteklubb) og Håvard Bøkko (Hol Idrettslag), hvorav kun Ida Njåtun forsvarte sin tittel fra fjorårssesongen. På herresiden tok Sverre Lunde Pedersen (Fana Idrettslag) sin første nasjonale sammenlagttittel i seniorklassen. Pedersen ble også tildelt kongepokalen for sitt mesterskap.
Aktuelle rekorder
Mesterskapsrekorder
|
|
Banerekorder
|
|
Sammenlagt damer
Damer Senior (18 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pl. | Navn | Klubb | 1. dag (19. des.) | 2. dag (20. des.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Plass. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ida Njåtun | Asker SK | 39,52 | 1 | 4.15,31 | 1 | 1.59,22 | 1 | 7.19,02 | 1 | 165,713 |
Sølv | Sofie K. Haugen | Sandefjord SK | 40,84 | 3 | 4.20,87 | 2 | 2.03,25 | 3 | 7.36,80 | 4 | 171,081 |
Bronse | Camilla Lund | Leinstrand IL | 41,54 | 4 | 4.25,36 | 4 | 2.04,91 | 6 | 7.30,72 | 2 | 172,474 |
4. | Marte Vatn | Spk Falken | 42,33 | 9 | 4.21,24 | 3 | 2.04,40 | 5 | 7.34,90 | 3 | 172,826 |
5. | Ellen Bjertnes | Geithus IL | 40,24 | 2 | 4.26,97 | 5 | 2.03,23 | 2 | 8.00,48 | 7 | 173,859 |
6. | Inga Anne Vasaasen | Stange Spk | 41,72 | 6 | 4.27,19 | 6 | 2.04,23 | 4 | 7.45,42 | 5 | 174,203 |
7. | Marit F. Bøhm | Stavanger Sandnes SK | 42,31 | 8 | 4.28,29 | 7 | 2.06,15 | 7 | 7.54,21 | 6 | 176,496 |
8. | Thea Fløiten | Sand IF | 44,30 | 13 | 4.44,24 | 10 | 2.13,69 | 10 | 8.13,10 | 8 | 185,546 |
9. | Ingvild Hellem | Bjugn-Ørland SK | 42,75 | 10 | 5.00,81 | 15 | 2.16,81 | 12 | 8.54,88 | 10 | 191,976 |
10. | Ingeborg Espeland | Stavanger Sandnes SK | 46,16 | 15 | 4.53,47 | 12 | 2.32,03 | 17 | 8.25,29 | 9 | 196,276 |
NC11 | Anne Gulbrandsen | Eidsvold TF | 41,59 | 5 | 4.40,63 | 9 | 2.08,97 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 131,351 | |
NC12 | Martine L. Bruun | Sandefjord SK | 41,90 | 7 | 4.59,82 | 14 | 2.12,27 | 9 | 135,960 | ||
NC13 | Ida Sanderud | Sand IF | 43,82 | 12 | 4.49,86 | 11 | 2.14,69 | 11 | 137,026 | ||
NC14 | Eira Eide | Stavanger Sandnes SK | 46,78 | 16 | 5.08,43 | 17 | 2.22,02 | 14 | 145,525 | ||
NC15 | Guro Bergstrøm | Jevnaker IF | 45,74 | 14 | 5.18,00 | 18 | 2.21,50 | 13 | 145,906 | ||
NC16 | Lise Hølland | Stavanger Sandnes SK | 47,04 | 17 | 5.05,55 | 16 | 2.24,91 | 16 | 146,268 | ||
NC17 | Katrine Haug | Drammens SK | 53,78 f | 18 | 4.53,94 | 13 | 2.23,07 | 15 | 150,460 | ||
DSQ3 | Camilla W. Evjevik | Sør-Fron IL | 43,73 | 11 | 4.38,99 | 8 | – | dsq | 90,228 |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior (29 deltagere) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plass. | Navn | Klubb | 1. dag (19. des.) | 2. dag (20. des.) | Poeng | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Sverre L. Pedersen | Fana IL | 36,44 | 2 | 6.19,25 | 1 | 1.46,79 | 1 | 13.23,78 | 1 | 150.150 |
Sølv | Håvard Bøkko | Hol IL | 36,28 | 1 | 6.33,71 | 3 | 1.49,01 | 3 | 13.36,79 | 2 | 152.826 |
Bronse | Sindre Henriksen | Fana IL | 36,49 | 3 | 6.40,76 | 5 | 1.48,89 | 2 | 14.10,65 | 5 | 155,394 |
4. | Ole B. Næss | Tynset IF | 39,06 | 21 | 6.34,93 | 4 | 1.53,20 | 12 | 13.40,06 | 4 | 157.289 |
5. | Thomas H. Søfteland | Arendal SK | 40,35 | 25 | 6.31,19 | 2 | 1.54,48 | 15 | 13.38,34 | 3 | 158.546 |
6. | August T. Haugen | Sandefjord SK | 38,08 | 13 | 6.45,47 | 7 | 1.52,17 | 9 | 14.17,80 | 6 | 158.907 |
7. | Tormod B. Haugen | Sandefjord SK | 37,43 | 9 | 6.53,13 | 12 | 1.52,43 | 10 | 14.29,93 | 8 | 159.715 |
8. | Runar Njåtun Krøyer | Asker SK | 37,68 | 10 | 6.58,74 | 15 | 1.52,03 | 8 | 14.39,49 | 9 | 160.871 |
9. | Vetle Stangeland | Tønsbergs TF | 38,40 | 16 | 6.48,77 | 9 | 1.54,53 | 16 | 14.39,86 | 10 | 161.446 |
10. | Øystein Grødum | Arendal SK | 41,39 | 27 | 6.52,04 | 11 | 1.59,17 | 27 | 14.18,93 | 7 | 165.263 |
DNF4 | Aleksander Waagenes | Trondhjems SK | 37,24 | 7 | 6.46,03 | 8 | 1.49,63 | 4 | DNF | 11 | 114,386 |
DSQ4 | Anders B. Furnée | Asker SK | 40,46 | 26 | 6.53,66 | 13 | 1.56,46 | 21 | DQ | – | 120,646 |
NC13. | Simen S. Nilsen | Arendal SK | 36,84 | 6 | 6.44,80 | 6 | 1.52,70 | 11 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 114,886 | |
NC14. | Håvard H. Lorentzen | Fana IL | 36,70 | 4 | 6.56,56 | 14 | 1.51,77 | 7 | 115,612 | ||
NC15. | Espen Tveit | IF Herkules | 36,79 | 5 | 7.03,74 | 16 | 1.51,03 | 5 | 116,174 | ||
NC16. | Marius Bratli | Aktiv SK | 37,25 | 8 | 7.08,85 | 19 | 1.53,98 | 14 | 118,128 | ||
NC17. | Magne Notland | Stord IL | 37,96 | 12 | 7.08,68 | 18 | 1.53,50 | 13 | 118,661 | ||
NC18. | Magnus B. Haugli | Jevnaker IF | 39,17 | 22 | 7.07,58 | 17 | 1.55,32 | 18 | 120,368 | ||
NC19. | Kristian G. Ulekleiv | Gjøvik SK | 38,67 | 19 | 7.11,60 | 20 | 1.56,04 | 20 | 120,510 | ||
NC20. | Kristian Aabakken | Hamar IL | 37,85 | 11 | 7.21,62 | 26 | 1.55,62 | 19 | 120,552 | ||
NC21. | Robin N. Gruben | Sand IF | 38,27 | 14 | 7.12,69 | 21 | 1.59,07 | 26 | 121,229 | ||
NC22. | Kjetil J. Amundrud | Brandbu IF | 38,95 | 20 | 7.13,71 | 22 | 1.57,25 | 23 | 121,404 | ||
NC23. | Vegard Hansen | Kongsvinger SK | 39,22 | 24 | 7.19,84 | 25 | 1.55,15 | 17 | 121,587 | ||
NC24. | Jakob A. Klippen | Fana IL | 38,55 | 18 | 7.16,87 | 23 | 1.59,30 | 28 | 122,003 | ||
NC25. | Magnus Dahle | Stavanger Sandnes SK | 38,29 | 15 | 7.30,63 | 27 | 1.56,47 | 22 | 122,176 | ||
NC26. | Kristian Vårvik | Trondhjems SK | 39,20 | 23 | 7.17,09 | 24 | 1.58,05 | 25 | 122,259 | ||
NC27. | Jonas N. Kristensen | Asker SK | 38,44 | 17 | 7.32,59 | 28 | 1.57,51 | 24 | 122,869 | ||
DSQ1 | Allan D. Johansson | Aktiv SK | DSQ | – | 6.49,41 | 10 | 1.51,47 | 6 | 78,097 | ||
DNS1 | Magnus M. Kristensen | Arendal SK | WDR | – | WDR | – | WDR | – |
Funksjonærer og delegerte
- Overdommere var Roar Eriksen (damer) og Roald Farestveit (herrer).[3]
- Og assisterende overdommer var Odd Magnor Mellemstrand.[3]
- Startere var Sigurd Fredriksen og Inge Ramskjær.[3]
- Teknisk delegert NSF: Erik Øsmundset.[3]
Referanser
- ^ Svenn Erik Ødegaard (14. desember 2015). «Endelig uttak NM allround : Norges Skøyteforbund har tatt ut løpere som skal delta under NM allround i Stavanger 19. og 20. desember.». Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen (.aspx) 22. desember 2015. Besøkt 20. desember 2015.
- ^ Marcel Lesche Vanberg (8. september 2014). «Tildelinger av NM 2016, arrangert sesongen 2015/16». Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen 19. oktober 2014. Besøkt 23. desember 2014.
- ^ a b c d «Overdommere, startere og teknisk delegert oppnevnt av NSF» (PDF). Rogaland Skøytekrets. 25. november 2015. Arkivert fra originalen (PDF) 23. desember 2015. Besøkt 20. desember 2015.
Eksterne lenker
- Rogaland Skøytekrets – Offisielt nettsted (Teknisk arrangør av mesterskapet).
- Offisielle resultatlister (sammenlagt, enkeltdistanser og parvise resultater med passeringer og rundetider.) Arkivert 23. desember 2015 hos Wayback Machine. 30 .pdf-sider på Rogaland Skøytekrets' hjemmesider
- Live-sider for Norgesmesterskapet Arkivert 22. desember 2015 hos Wayback Machine. fra Hego Web result.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD