Allround-NM på skøyter 1992
Allround-NM på skøyter 1992 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Savalen Sportsklubb | ||
Vertsby | Savalen, Tynset | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Savalen kunstisbane | ||
Dato | 27.–29. desember 1991 | ||
Deltakere | 44 løpere (16 damer og 28 herrer) | ||
Øvelser | Allround Liten firkamp |
Allround-NM på skøyter 1992 ble avholdt 27., 28. og 29. desember 1991 på Savalen kunstisbane i Savalen, Tynset.
Teknisk arrangør var Savalen Sportsklubb.
Norgesmestere ble Else Ragni Yttredal, Asker SK for damene og Johann Olav Koss, Sk -94 for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (27. des.) | 2. dag (28. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Else Ragni Yttredal | Asker SK | 43,52 | 1 | 4.41,29 | 2 | 2.11,41 | 1 | 8.11,89 | 2 | 183.393 |
Sølv | Minna Nystedt | Hamar IL | 44,27 | 5 | 4.41,26 | 1 | 2.13,88 | 2 | 8.12,20 | 3 | 184.992 |
Bronse | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 44,14 | 3 | 4.47,23 | 3 | 2.17,02 | 4 | 8.10,73 | 1 | 186.757 |
4 | Hege Langli | Sk -94 | 44,44 | 6 | 4.50,93 | 4 | 2.14,45 | 3 | 8.21,93 | 4 | 187.937 |
5 | Siw Sviggum | Hortens SK | 44,22 | 4 | 4.56,65 | 5 | 2.20,00 | 6 | 8.41,62 | 6 | 192.489 |
6 | Marthe Sundby | Aurskog-Finstadbru SK | 45,70 | 10 | 4.57,37 | 7 | 2.19,77 | 5 | 8.40,55 | 5 | 193.906 |
7 | Marte-Mari Nordby | Hamar IL | 43,91 | 2 | 4.56,82 | 6 | 2.23,07 | 7 | 8.50,80 | 10 | 194.150 |
8 | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 45,35 | 8 | 5.08,97 | 10 | 2.23,99 | 8 | 8.45,30 | 8 | 197.371 |
9 | Jane Iren Nielsen | Spk Ceres | 46,11 | 12 | 5.09,09 | 11 | 2.24,38 | 9 | 8.42,78 | 7 | 198.029 |
10 | Nina Tørset | Leinstrand IL | 45,63 | 9 | 5.07,73 | 9 | 2.27,78 | 11 | 8.53,25 | 11 | 199.503 |
11 | Unni Marsteinstredet | Asker SK | 49,58 | 16 | 5.10,65 | 12 | 2.29,16 | 13 | 8.50,47 | 9 | 204.122 |
12 | Trude Nielsen | Spk Ceres | 45,80 | 11 | 5.03,75 | 8 | 2.45,67 f | 15 | 8.59,07 | 12 | 205.555 |
NC13 | Hege Karlsen | Ask SK | 46,87 | 13 | 5.12,20 | 13 | 2.28,43 | 12 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (148.379) 11 | |
NC14 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 47,91 | 14 | 5.19,97 | 16 | 2.27,34 | 10 | (150.351) 12 | ||
NC15 | Elin Lien | Brandbu IF | 48,84 | 15 | 5.16,69 | 15 | 2.30,29 | 14 | (151.717) 15 | ||
DNS3 | Linda Olsen | Spk Ceres | 44,72 | 7 | 5.15,53 | 14 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Siste distanse, 10 000 m, ble byttet ut med 3 000 m på grunn av vansklige værforhold siste dag.
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 2. dag (28. des.) | 3. dag (29. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | ||||
Gull | Johann Olav Koss | Sk -94 | 39,22 | 2 | 6.54,07 | 1 | 2.04,99 | 2 | 4.07,99 | 1 | 163.621 |
Sølv | Geir Karlstad | Lillestrøm SK | 40,43 | 11 | 7.08,08 | 2 | 2.04,08 | 1 | 4.09,46 | 2 | 166.174 |
Bronse | Ådne Søndrål | Hamar IL | 38,93 | 1 | 7.08,49 | 2 | 2.06,87 | 7 | 4.15,28 | 3 | 166.615 |
4 | Steinar Johansen | Holmestrand og Botne SK | 39,83 | 7 | 7.21,72 | 8 | 2.05,72 | 4 | 4.21,19 | 4 | 169.439 |
5 | Rolf Falk-Larssen | Trondhjems SK | 39,27 | 3 | 7.16,49 | 6 | 2.05,91 | 5 | 4.28,37 | 12 | 169.617 |
6 | Thor Olav Tveter | IF Fram | 39,84 | 8 | 7.11,66 | 4 | 2.06,95 | 8 | 4.25,86 | 8 | 169.632 |
7 | Werner Gjevik | Trondhjems SK | 39,47 | 4 | 7.32,59 | 12 | 2.06,37 | 6 | 4.29,26 | 13 | 171.728 |
8 | Gisle Spidsberg | Lillehammer SK | 39,72 | 5 | 7.40,74 | 18 | 2.05,14 | 3 | 4.26,73 | 10 | 171.962 |
9 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,15 | 17 | 7.20,04 | 7 | 2.10,65 | 16 | 4.21,47 | 5 | 172.282 |
10 | Ingemar Bredeli | Ask SK | 39,76 | 6 | 7.33,68 | 14 | 2.07,67 | 10 | 4.27,65 | 11 | 172.292 |
11 | Audun Jevnaker | Sk -94 | 40,61 | 13 | 7.30,14 | 10 | 2.09,10 | 13 | 4.22,61 | 6 | 172.425 |
12 | Steinar Hansen | Spk Falken | 41,60 | 19 | 7.34,80 | 15 | 2.09,47 | 14 | 4.25,90 | 9 | 174.552 |
13 | Åsmund Svensson | Ask SK | 40,72 | 15 | 7.32,70 | 13 | 2.12,03 | 22 | 4.31,40 | 14 | 175.233 |
14 | Kjell Storelid | Sk -94 | 42,51 | 25 | 7.16,27 | 5 | 2.11,91 | 20 | 4.31,84 | 15 | 175.413 |
15 | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 42,29 | 24 | 7.26,54 | 9 | 2.13,13 | 23 | 4.24,67 | 7 | 175.431 |
16 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 41,64 | 20 | 7.31,92 | 11 | 2.11,17 | 18 | 4.37,63 | 16 | 176.826 |
NC17 | Bjørn Egil Lundgrenn | Kongsvinger IL | 40,14 | 9 | 7.47,16 | 26 | 2.07,53 | 9 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (129.366) 12 | |
NC18 | Øystein Haugen | Nannestad SK | 40,49 | 12 | 7.42,70 | 21 | 2.08,04 | 11 | (129.440) 13 | ||
NC19 | Petter Andersen | Ask SK | 40,31 | 10 | 7.41,52 | 19 | 2.10,63 | 15 | (130.005) 15 | ||
NC20 | Sigmund Førde | Drammens SK | 42,07 | 22 | 7.44,28 | 23 | 2.08,71 | 12 | (131.401) 20 | ||
NC21 | Jan Thore Brubak | Aurskog-Finstadbru SK | 40,80 | 16 | 7.50,14 | 27 | 2.12,01 | 21 | (131.817) 21 | ||
NC22 | Vidar Lilletvedt | Fana IL | 40,68 | 14 | 7.46,57 | 25 | 2.13,80 | 24 | (131.937) 22 | ||
NC23 | Erik Vea | Frogner IL | 41,39 | 18 | 7.38,64 | 16 | 2.15,28 | 26 | (132.347) 23 | ||
NC24 | Morten Sandnesaunet | Kongsvinger IL | 41,79 | 21 | 7.52,22 | 28 | 2.10,67 | 17 | (132.568) 24 | ||
NC25 | Kyrre Wisløff | Spk Falken | 42,56 | 26 | 7.44,32 | 24 | 2.11,50 | 19 | (132.825) 25 | ||
NC26 | Eilif Svensson | Ask SK | 42,21 | 23 | 7.42,33 | 20 | 2.14,11 | 25 | (133.146) 26 | ||
NC27 | Thomas Pettersen | Aurskog-Finstadbru SK | 42,69 | 27 | 7.39,51 | 17 | 2.15,73 | 27 | (133.884) 27 | ||
NC28 | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 44,08 | 28 | 7.43,66 | 22 | 2.19,28 | 28 | (136.872) 28 |
Utenfor konkurranse
Utenfor konkurranse | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Navn | Klubb | 2. dag (28. des.) | Kommentar | ||||
1 500 m | Pl. | ||||||
Morten Nordli | Brumunddal IL | 2.10,29 | 1 | Gikk i par med Edel T. Høiseth | |||
Edel Therese Høiseth | Geithus IL | 2.10,81 | 2 | Under gjeldende norsk rekord. E.R. Yttredal satte ny rekord i mesterskapet. |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 82–83. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 30. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 36. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 30. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1993, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1993, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata