Allround-NM på skøyter 2015
Allround-NM på skøyter 2015 | |||
---|---|---|---|
Arendal og omegn kunstisbane, 9. januar 2011. Foto: KEN | |||
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Teknisk arrangør: Arendal Skøiteklub og Dølemo Idrettslag | ||
Vertsby | Arendal | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Arendal og omegn kunstisbane | ||
Dato | 20.–21. desember 2014 | ||
Deltakere | 34 løpere (13 damer og 21 herrer)[1] | ||
Øvelser | Allround Stor firkamp (herrer) Allround Liten firkamp (damer) | ||
Statistikk | |||
Rekorder | 3 nye banerekorder | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
Allround-NM på skøyter 2015 var tildelt Arendal Skøiteklub og Dølemo Idrettslag som tekniske arrangører.[2] Ifølge den preliminære terminlisten var allroundmesterskapet først satt opp med arrangementsdatoer den 27. og 28. desember 2014,[3] men i den preliminære terminlisten datert 6. juni 2014 er mesterskapet flyttet tilbake til 20. og 21. desember.[4]
Regjerende mestere i allround senior var Ida Njåtun (Asker SK) og Håvard Bøkko (Hol IL) som begge forsvarte sine mesterskap. Håvard Bøkko ble dermed den løperen med flest NM-titler på rad alene i allround for herrer etter å ha passert Knut «Kuppern» Johannesen sine sju på rad i perioden 1957–1963.
Aktuelle rekorder
Mesterskapsrekorder
|
|
Banerekorder
|
|
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (20. des.) | 2. dag (21. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ida Njåtun | Asker SK | 40,92 | 2 | 4.18,45 | 1 | 2.06,18 | 1 | 8.02,79 | 2 | 174.334 |
Sølv | Frida van Megen | Fana IL | 43,19 | 8 | 4.20,19 | 2 | 2.10,91 | 3 | 8.00,10 | 1 | 178.201 |
Bronse | Hege Bøkko | Hol IL | 40,34 | 1 | 4.30,12 | 4 | 2.08,79 | 2 | 8.27,24 | 6 | 179.014 |
4. | Camilla Lund | Leinstrand IL | 42,97 | 6 | 4.31,49 | 6 | 2.10,98 | 4 | 8.05,62 | 3 | 180.440 |
5. | Sofie K. Haugen | Sandefjord SK | 41,57 | 3 | 4.32,10 | 7 | 2.11,54 | 5 | 8.19,63 | 4 | 180.729 |
6. | Inga Anne Vasaasen | Stange Spk | 42,73 | 5 | 4.28,74 | 3 | 2.12,67 | 7 | 8.22,72 | 5 | 182.015 |
NC7. | Marte Vatn | Spk Falken | 42,61 | 4 | 4.31,24 | 5 | 2.13,76 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | ||
NC8. | Marit F. Bøhm | Stavanger Sandnes SK | 43,13 | 7 | 4.33,16 | 8 | 2.12,47 | 6 | |||
NC9. | Thea Fløiten | Sand IF | 45,09 | 10 | 4.57,75 | 10 | 2.22,29 | 9 | |||
NC10. | Caroline H. Farestveit | Bergen SK | 46,19 | 11 | 4.52,61 | 9 | 2.26,68 | 10 | |||
DNS3 | Camilla W. Evjevik | Sør-Fron IL | 44,89 | 9 | 5.00,36 | 11 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (20. des.) | 2. dag (21. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Håvard Bøkko | Hol IL | 37,26 | 2 | 6.40,21 | 1 | 1.55,31 | 1 | 14.36,41 | 2 | 159.537 |
Sølv | Fredrik van der Horst | Tønsbergs TF | 38,21 | 7 | 6.46,07 | 2 | 1.57,18 | 3 | 14.40,26 | 3 | 161.890 |
Bronse | Simen Spieler Nilsen | Arendal SK | 37,14 | 1 | 6.46,17 | 3 | 1.57,89 | 7 | 15.02,02 | 5 | 162.154 |
4. | Ole Bjørnsmoen Næss | Tynset IF | 39,34 | 12 | 6.47,69 | 4 | 1.58,15 | 8 | 14.44,00 | 4 | 163.692 |
5. | Tormod Bjørnetun Haugen | Sandefjord SK | 38,14 | 5= | 6.56,80 | 7 | 2.01,26 | 12 | 15.04,53 | 6 | 165.466 |
6. | Thomas Henrik Søfteland | Arendal SK | 41,15 | 15 | 6.48,07 | 5 | 2.01,94 | 13 | 14.29,40 | 1 | 166.073 |
7. | Sindre Henriksen | Fana IL | 38,64 | 8 | 7.00,58 | 8 | 1.57,86 | 6 | 15.24,72 | 7 | 166.220 |
8. | Einar Døving Agdestein | Asker SK | 38,14 | 5= | 7.15,46 | 14 | 1.57,82 | 5 | 16.17,80 | 8 | 169.849 |
9. | Aleksander Waagenes | Trondhjems SK | 38,03 | 3= | 6.54,73 | 6 | 1.57,31 | 4 | WDR | 118.606 | |
10. | Magnus Myhren Kristensen | Arendal SK | 38,03 | 3= | 7.05,18 | 10 | 1.56,53 | 2 | WDR | 119.391 | |
NC11. | Fredrik Nybråten | Geithus IL | 39,24 | 9 | 7.13,46 | 12 | 1.59,09 | 9 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 122.282 | |
NC12. | Vetle Stangeland | Tønsbergs TF | 39,27 | 10 | 7.10,65 | 11 | 2.00,62 | 10 | 122.541 | ||
NC13. | Runar Njåtun Krøyer | Asker SK | 39,29 | 11 | 7.17,97 | 15 | 2.00,76 | 11 | 123.340 | ||
NC14. | Robin Nicolai Gruben | Sand IF | 39,38 | 13 | 7.15,28 | 13 | 2.02,51 | 14 | 123.744 | ||
NC15. | Øystein Grødum | Arendal SK | 41,94 | 16 | 7.03,26 | 9 | 2.04,42 | 15 | 125.739 | ||
NC16. | Kristian Vårvik | Trondhjems SK | 39,75 | 14 | 7.33,33 | 16 | 2.04,99 | 16 | 126.746 |
Funksjonærer og delegerte
- Overdommere er Asgeir Mamen (damer) og Roar Eriksen (herrer).[5]
- Og assisterende overdommer er Harry Tverråen.[5]
- Startere er Inge Ramskjær og Tom Johansson.[5]
- Teknisk delegert NSF: Bjørn Pettersen.[5]
Referanser
- ^ Svenn Erik Ødegaard (15. desember 2014). «Norges Skøyteforund har tatt ut følgende løpere til NM allround i Arendal 20. og 21. desember 2014.» (PDF). Norges Skøyteforbund. Arkivert fra originalen (.pdf) 17. desember 2014. Besøkt 17. desember 2014.
- ^ Tildeling av NM 2015 Arkivert 16. oktober 2014 hos Wayback Machine. på www.n-s-f.no Publisert 27. juni 2013. Besøkt 16. mai 2014.
- ^ Preliminært terminlisteforslag, 2014/2015 Arkivert 17. mai 2014 hos Wayback Machine. på www.n-s-f.no Publisert 15. april 2014. Besøkt 16. mai 2014.
- ^ Preliminært terminlisteforslag, 2014/2015 (06.06.14)[død lenke] på www.n-s-f.no Publisert 6. juni 2014. Besøkt 26. juni 2014.
- ^ a b c d «Fullstendig liste over funksjonærstab» (PDF). Arendal Skøiteklub. 10. desember 2014. Arkivert fra originalen (.pdf) 1. mars 2017. Besøkt 17. desember 2014.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted for Allround-NM på skøyter 2015
- Offisielt nettsted for Arendal Skøiteklub
- Offisielt nettsted for Dølemo Idrettslag
- NM avisen som eAvis på www.e-pages.dk/agderpostenmagasiner/
- Invitasjon Arkivert 17. desember 2014 hos Wayback Machine. og kontaktpersoner Arkivert 17. desember 2014 hos Wayback Machine.
- Live-resultater Arkivert 17. desember 2014 hos Wayback Machine. og Offisielle resultater Arkivert 20. desember 2014 hos Wayback Machine. på Arendal SKs hjemmesider
- Resultater NM allround 2015, 20.12.2014 - 21.12.2014 Arkivert 22. desember 2014 hos Wayback Machine. på skoyteforbundet.no
- (en) Allround-NM på skøyter 2015, kvinner – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 2015, menn – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Resultatmeny på SpeedskatingResults.com
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata