Allround-NM på skøyter 1996
Allround-NM på skøyter 1996 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Tromsø Skøyteklubb | ||
Vertsby | Tromsø | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Tromsdalen kunstisbane | ||
Dato | 11.–12. februar 1996 | ||
Deltakere | 25 løpere (8 damer og 17 herrer) | ||
Øvelser | Allround Liten firkamp (damer) Allround Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 1996 ble avholdt 20. og 21. februar 1996 på Tromsdalen kunstisbane i Tromsø.
Teknisk arrangør var Tromsø Skøyteklubb.
Norgesmestere ble Anette Tønsberg, Aurskog-Finstadbru SK og Petter Andersen, Ask SK.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 45,41 | 1 | 5.00,43 | 1 | 2.19,50 | 1 | 8.32,67 | 1 | 193.248 |
Sølv | Nina Tørset | Leinstrand IL | 46,17 | 2 | 5.09,82 | 2 | 2.26,38 | 4 | 8.59,81 | 4 | 200.580 |
Bronse | Anne Therese Tveter | IF Fram | 48,31 | 6 | 5.13,23 | 4 | 2.26,25 | 3 | 8.56,36 | 2 | 202.901 |
4 | Lise Marie Braathen | Aurskog-Finstadbru SK | 48,68 | 7 | 5.10,05 | 3 | 2.26,80 | 5 | 8.59,00 | 3 | 203.188 |
5 | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 46,29 | 3 | 5.19,26 | 5 | 2.28,56 | 7 | 9.19,64 | 6 | 204.984 |
6 | Monica Dahl | Tønsbergs TF | 47,69 | 4 | 5.22,41 | 6 | 2.26,08 | 2 | 9.11,99 | 5 | 205.317 |
7 | Tove Elin Henriksen | Sandnes SK | 47,93 | 5 | 5.24,58 | 7 | 2.27,03 | 6 | 9.21,87 | 7 | 207.223 |
DNS3 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 48,73 | 8 | 5.35,27 | 8 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Petter Andersen | Ask SK | 39,89 | 1 | 7.39,77 | 3 | 2.03,91 | 1 | 16.03,41 | 4 | 175.340 |
Sølv | Ronny Yndestad | Fana IL | 41,32 | 4 | 7.36,07 | 1 | 2.06,80 | 7 | 16.04,39 f | 5 | 177.412 |
Bronse | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 42,50 | 11 | 7.36,65 | 2 | 2.08,31 | 11 | 15.33,90 | 1 | 177.630 |
4 | Remi Hereide | Fana IL | 42,78 | 16 | 7.43,55 f | 6 | 2.05,84 | 2 | 15.34,21 | 2 | 177.791 |
5 | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 42,77 | 15 | 7.40,94 | 4 | 2.06,40 | 4 | 15.54,90 | 3 | 178.742 |
6 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 41,26 | 3 | 7.47,75 | 9 | 2.07,13 | 9 | 16.15,46 | 7 | 179.184 |
7 | Espen Iversen | Holmestrand og Botne SK | 41,07 | 2 | 7.50,03 | 10 | 2.07,37 | 10 | 16.17,84 | 9 | 179.421 |
8 | Pål Gravem | Eidsvold TF | 41,78 | 8 | 7.51,08 | 11 | 2.06,20 | 3 | 16.14,97 | 6 | 179.702 |
9 | Per Thomas Hille | Ask SK | 42,49 | 10 | 7.45,14 | 7 | 2.06,63 | 5 | 16.21,05 | 10 | 180.266 |
10 | Svein Roar Henriksen | Sandnes SK | 42,66 | 13 | 7.47,41 | 8 | 2.06,81 | 8 | 16.16,96 | 8 | 180.519 |
11 | Morten Antonsen | Jevnaker IF | 41,63 | 7 | 8.01,58 | 12 | 2.06,78 | 6 | 16.50,89 | 11 | 182.592 |
12 | Ivar Skjeggestad | IF Fram | 42,23 | 9 | 8.16,81 | 14 | 2.09,86 | 13 | 17.19,58 | 12 | 187.176 |
NC13 | Halvar Hansen | IF Fram | 42,53 | 12 | 8.20,22 | 17 | 2.08,79 | 12 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | ||
NC14 | Thomas Røste | Spk Falken | 42,84 | 17 | 8.17,74 | 15 | 2.10,53 | 14 | |||
DNS3 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 41,35 | 5 | 7.41,15 | 5 | dns | – | |||
DNS3 | Eskil Ervik | Hamar IL | 41,36 | 6 | 8.08,47 | 13 | dns | – | |||
DNS3 | Andreas Snare Bakke | Kongsvinger IL | 42,75 | 14 | 8.18,05 | 16 | dns | – |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 83. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 15. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 38. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 15. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1996 for damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1996 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata