Allround-NM på skøyter 1995
Allround-NM på skøyter 1995 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Idrettsforeningen Liv/Fossekallen | ||
Vertsby | Hønefoss | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hønefoss idrettspark | ||
Dato | 18.–19. februar 1995 | ||
Deltakere | 33 løpere (8 damer og 25 herrer) | ||
Øvelser | Allround Liten firkamp (damer) Allround Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 1995 ble avholdt 18. og 19. februar 1995 på Hønefoss idrettspark i Hønefoss.
Teknisk arrangør var Idrettsforeningen Liv/Fossekallen.
Norgesmestere ble Anette Tønsberg, Aurskog-Finstadbru SK og Ådne Søndrål, Hol IL.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 44,20 | 1 | 4.48,87 | 1 | 2.18,06 | 1 | 8.18,25 | 1 | 188.190 |
Sølv | Nina Tørset | Leinstrand IL | 45,41 | 3 | 5.08,09 | 3 | 2.24,18 | 4 | 8.52,17 | 4 | 198.035 |
Bronse | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 45,61 | 4 | 5.08,73 | 4 | 2.24,08 | 3 | 8.52,81 | 5 | 198.372 |
4 | May-Britt Lunde | Geithus IL | 46,40 | 5 | 5.11,01 | 5 | 2.23,69 | 2 | 8.51,00 | 2 | 199.231 |
5 | Lise Marie Braathen | Aurskog-Finstadbru SK | 47,81 | 7 | 5.07,14 | 2 | 2.25,35 | 6 | 8.51,66 | 3 | 200.616 |
6 | Jane Iren Nielsen | Spk Ceres | 45,24 | 2 | 5.16,61 | 6 | 2.25,33 | 5 | 9.17,85 | 6 | 202.236 |
7 | Tove Elin Henriksen | Sandnes SK | 47,29 | 6 | 5.24,82 | 7 | 2.30,28 | 7 | 9.24,23 | 7 | 207.942 |
DNS3 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 49,08 | 8 | 5.28,93 | 8 | dns | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag | 2. dag | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Ådne Søndrål | Hol IL | 38,92 | 1 | 7.22,43 | 4 | 1.58,93 | 1 | 15.37,00 | 6 | 169.656 |
Sølv | Steinar Johansen | Holmestrand og Botne SK | 39,98 | 5 | 7.22,06 | 3 | 2.02,32 | 2 | 15.19,01 | 4 | 170.909 |
Bronse | Kjell Storelid | SK -94 | 41,49 | 16 | 7.19,68 | 2 | 2.04,72 | 12 | 14.57,01 | 1 | 171.881 |
4 | Remi Hereide | Fana IL | 41,95 | 21 | 7.19,27 | 1 | 2.04,38 | 9 | 15.03,99 | 2 | 172.536 |
5 | Eskil Ervik | Hamar IL | 40,56 | 8 | 7.33,99 | 6 | 2.03,70 | 7 | 15.30,48 | 5 | 173.716 |
6 | Petter Andersen | Ask SK | 39,86 | 2 | 7.37,03 | 7 | 2.02,92 | 4 | 15.44,89 | 8 | 173.780 |
7 | Lasse Sætre | Sand IF | 41,27 | 12 | 7.32,88 | 5 | 2.06,23 | 16 | 15.18,62 | 3 | 174.565 |
8 | Ronny Yndestad | Fana IL | 41,54 | 17 | 7.38,00 | 8 | 2.04,60 | 11 | 15.43,74 | 7 | 176.060 |
9 | Gisle Spidsberg | Lillehammer SK | 40,44 | 7 | 7.48,32 | 19 | 2.02,45 | 3 | 16.11,38 | 10 | 176.657 |
10 | Henning Tollefsen | Tønsbergs TF | 40,35 | 6 | 7.45,03 | 18 | 2.03,42 | 5 | 16.13,46 | 11 | 176.666 |
11 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 40,90 | 10 | 7.42,13 | 14 | 2.04,49 | 10 | 16.01,76 | 9 | 176.697 |
12 | Bjørn Egil Lundgrenn | Hamar IL | 39,86 | 2 | 7.50,66 | 20 | 2.03,45 | 6 | 16.55,98 | 12 | 178.875 |
NC13 | Per Thomas Hille | Ask SK | 41,58 | 18 | 7.42,33 | 16 | 2.03,93 | 8 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 129.123 | |
NC14 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,32 | 13 | 7.41,40 | 11 | 2.05,83 | 14 | 129.403 | ||
NC15 | Ole Morten Mellemstrand | Sandnes SK | 39,92 | 4 | 7.59,46 | 25 | 2.04,77 | 13 | 129.456 | ||
NC16 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 41,64 | 19 | 7.42,27 | 15 | 2.05,89 | 15 | 129.830 | ||
NC17 | Morten Sandnesaunet | Kongsvinger IL | 41,32 | 13 | 7.42,10 | 13 | 2.06,98 | 18 | 129.856 | ||
NC18 | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 41,84 | 20 | 7.38,35 | 9 | 2.06,56 | 17 | 129.861 | ||
NC19 | Øystein Hammeren | Ask SK | 40,73 | 9 | 7.52,29 | 22 | 2.07,22 | 20 | 130.365 | ||
NC20 | Andreas Snare Bakke | Kongsvinger IL | 42,27 | 22 | 7.39,82 | 10 | 2.07,39 | 21 | 130.715 | ||
NC21 | Stig Tollefsen | Ask SK | 42,48 | 24 | 7.41,84 | 12 | 2.07,00 | 19 | 130.997 | ||
NC22 | Vidar Lilletvedt | Fana IL | 41,13 | 11 | 7.50,75 | 21 | 2.10,19 | 25 | 131.601 | ||
NC23 | Espen Iversen | Holmestrand og Botne SK | 41,41 | 15 | 7.53,05 | 23 | 2.08,72 | 22 | 131.621 | ||
NC24 | Ørjan Tvenge | Brandbu IF | 42,45 | 23 | 7.42,98 | 17 | 2.09,63 | 24 | 131.958 | ||
NC25 | Gaute Åsebø | Fana IL | 42,51 | 25 | 7.58,94 | 24 | 2.08,78 | 23 | 133.330 |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 83. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 14. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 37–38. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 14. april 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1995 for damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1995 for herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata