Allround-NM på skøyter 1991
Allround-NM på skøyter 1991 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Hol Idrettslag og Gol Idrettslag | ||
Vertsby | Hol og Gol | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Hol stadion og Glitre stadion | ||
Dato | 22.–24. februar 1991 | ||
Deltakere | 38 løpere (14 damer og 24 herrer) | ||
Øvelser | Allround : Liten firkamp (damer) Allround : Stor firkamp (herrer) |
Allround-NM på skøyter 1991 ble avholdt 22., 23. og 24. februar 1991 på Hol stadion i Hol den 22. og 23. februar. Isforholdene på Hol den 24. februar gjorde at man flyttet resten av arrangementet til Gol og Glitre stadion.
Teknisk arrangør var Hol Idrettslag med hjelp fra Gol Idrettslag den siste arrangementsdagen.
Norgesmestere ble Else Ragni Yttredal, Asker SK for damene og Johann Olav Koss, Sk -94 for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior (arrangert på Hol stadion) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (22. feb.) | 2. dag (23. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Else Ragni Yttredal | Asker SK | 42,83 | 1 | 4.39,04 | 1 | 2.15,14 | 1 | 8.55,08 | 2 | 187.890 |
Sølv | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 43,83 | 2 | 4.50,23 | 2 | 2.18,58 | 3 | 8.50,94 | 1 | 191.488 |
Bronse | Minna Nystedt | Hamar IL | 44,46 | 3 | 4.52,43 | 3 | 2.16,30 | 2 | 8.58,99 | 3 | 192.530 |
4 | Siw Sviggum | Hortens SK | 44,74 | 4 | 4.59,67 | 5 | 2.18,80 | 4 | 9.15,77 | 5 | 196.528 |
5 | Hege Langli | Sk -94 | 45,94 | 6 | 4.57,97 | 4 | 2.22,36 | 5 | 9.03,25 | 4 | 197.379 |
6 | Jane Iren Nielsen | Spk Ceres | 44,84 | 5 | 5.06,38 | 6 | 2.23,96 | 6 | 9.39,59 | 9 | 201.848 |
7 | Unni Marsteinstredet | Asker SK | 49,15 | 12 | 5.12,33 | 8 | 2.31,08 | 7 | 9.20,19 | 6 | 207.584 |
8 | Elin Lien | Brandbu IF | 48,30 | 9 | 5.11,45 | 7 | 2.31,83 | 8 | 9.31,11 | 7 | 207.929 |
9 | Bente Munkerud Aas | Nesodden IF | 48,67 | 11 | 5.18,98 | 10 | 2.31,95 | 9 | 9.40,64 | 10 | 210.547 |
10 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 47,71 | 8 | 5.17,26 | 9 | 2.57,11 f | 14 | 9.36,05 | 8 | 217.227 |
11 | Tonje Hertaas | Tønsbergs TF | 46,79 | 7 | 5.32,31 | 12 | 2.38,24 | 10 | 10.32,29 | 12 | 218.150 |
12 | Anne Christine Torp | Asker SK | 51,25 | 14 | 5.31,33 | 11 | 2.40,82 | 12 | 10.02,09 | 11 | 220.286 |
NC13 | Bente Siri Ims | Ganddal IL | 48,36 | 10 | 5.33,41 | 13 | 2.38,84 | 11 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (156.874) 11 | |
NC14 | Trine Yvonne Hansen | Ask SK | 49,69 | 13 | 5.45,99 | 14 | 2.46,99 | 13 | (163.018) 14 |
Sammenlagt herrer
Siste dags distanser (1 500 m og 10 000 m) ble flyttet til Glitre stadion på Gol, på grunn av vanskelige isforhold 24. februar på Hol.
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 2. dag (på Hol / 23. feb.) | 3. dag (på Gol / 24. feb.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Johann Olav Koss | Sk -94 | 38,85 | 2 | 7.06,67 | 1 | 2.00,9 | 1 | 15.05,5 | 2 | 167.092 |
Sølv | Geir Karlstad | Lillestrøm SK | 40,82 | 11 | 7.18,90 | 2 | 2.04,0 | 3 | 14.52,7 | 1 | 170.678 |
Bronse | Ådne Søndrål | Hol IL | 38,75 | 1 | 7.21,70 | 3 | 2.03,0 | 2 | 15.49,1 | 3 | 171.375 |
4 | Werner Gjevik | Trondhjems SK | 39,91 | 6 | 7.37,11 | 4 | 2.07,7 | 7 | 16.11,9 | 7 | 176.782 |
5 | Øystein Hammeren | Ask SK | 40,07 | 7 | 7.44,67 | 8 | 2.06,8 | 5 | 16.11,4 | 6 | 177.373 |
6 | Ingemar Bredeli | Ask SK | 39,11 | 3 | 7.47,27 | 12 | 2.08,3 | 8 | 16.27,8 | 9 | 177.993 |
7 | Audun Jevnaker | Sk -94 | 39,89 | 5 | 7.41,96 | 6 | 2.07,6 | 6 | 16.28,6 | 11 | 178.049 |
8 | Kai Stensli | Hamar IL | 40,11 | 8 | 7.44,82 | 9 | 2.09,9 | 11= | 16.28,4 | 10 | 179.312 |
9 | Steinar Hansen | Spk Falken | 41,73 | 18 | 7.39,84 | 5 | 2.09,9 | 11= | 16.06,9 | 4 | 179.359 |
10 | Halvar Hansen | IF Fram | 40,98 | 13 | 7.42,66 | 7 | 2.10,8 | 15 | 16.41,2 | 12 | 180.906 |
11 | Kjell Storelid | Sk -94 | 42,92 | 23 | 7.46,47 | 11 | 2.14,2 | 20 | 16.20,5 | 8 | 183.325 |
12 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,12 | 14 | 7.45,05 | 10 | 2.29,8 f | 24 | 16.10,4 | 5 | 186.078 |
NC13 | Bjørn Egil Lundgrenn | Kongsvinger IL | 39,82 | 4 | 7.55,98 | 16 | 2.05,9 | 4 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | (129.384) 8 | |
NC14 | Øyvind Tveter | IF Fram | 40,62 | 9 | 7.49,07 | 13 | 2.10,5 | 13 | (131.027) 10 | ||
NC15 | Jan Thore Brubak | Aurskog-Finstadbru SK | 40,93 | 12 | 7.51,86 | 14 | 2.08,6 | 9 | (130.982) 12 | ||
NC16 | John Ivar Kristensen | Gol IL | 41,28 | 15 | 7.54,56 | 15 | 2.09,2 | 10 | (131.802) 14 | ||
NC17 | Vidar Lilletvedt | Gol IL | 41,38 | 16 | 7.57,71 | 17 | 2.11,8 | 16 | (133.084) 15 | ||
NC18 | Henning Nilsen | Stange Spk | 40,73 | 10 | 8.11,66 | 21 | 2.10,7 | 14 | (133.462) 16 | ||
NC19 | Erik Vea | Frogner IL | 41,70 | 17 | 8.09,02 | 19 | 2.13,5 | 18 | (135.102) 18 | ||
NC20 | Bjørn Sand | Oppdal SK | 41,86 | 20 | 8.13,63 | 22 | 2.13,3 | 17 | (135.656) 19 | ||
NC21 | Per Bergsjø | Søndre Høland Spk | 41,83 | 19 | 8.11,28 | 20 | 2.15,7 | 21= | (136.191) 20 | ||
NC22 | Ole Fredrik Maier | Tønsbergs TF | 41,94 | 21 | 8.25,59 | 24 | 2.13,6 | 19 | (137.032) 21 | ||
NC23 | Kyrre Wisløff | Spk Falken | 42,07 | 22 | 8.17,88 | 23 | 2.15,7 | 21= | (137.091) 22 | ||
NC24 | Thomas Pettersen | Aurskog-Finstadbru SK | 43,34 | 24 | 8.05,31 | 18 | 2.15,9 | 23 | (137.171) 23 |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 82. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 2. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 36. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 2. mai 2014. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1991, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1991, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata