Allround-NM på skøyter 1993
Allround-NM på skøyter 1993 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Arrangør | Norges Skøyteforbund Tekn. arr.: Trondhjems Skøiteklub | ||
Vertsby | Trondheim | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Leangen kunstisbane | ||
Dato | 27.–29. desember 1992 | ||
Deltakere | 37 løpere (8 Kvinner og 29 Herrer) | ||
Øvelser | Allround stor firkamp (Herrer) Allround liten firkamp (Kvinner) |
Allround-NM på skøyter 1993 ble avholdt 27., 28. og 29. desember 1992 på Leangen kunstisbane i Trondheim.
Teknisk arrangør var Trondhjems Skøiteklub.
Norgesmestere ble Else Ragni Yttredal, Asker Sk for damene og Johann Olav Koss, Sk -94 for herrene.
Sammenlagt damer
Damer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (27. des.) | 2. dag (28. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 3 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | ||||
Gull | Else Ragni Yttredal | Asker SK | 44,54 | 1 | 4.52,72 | 1 | 2.18,42 | 1 | 8.30,74 | 2 | 190.540 |
Sølv | Anette Tønsberg | Aurskog-Finstadbru SK | 45,55 | 2 | 4.53,24 | 2 | 2.19,70 | 2 | 8.27,04 | 1 | 191.693 |
Bronse | Minna Nystedt | Hamar IL | 46,27 | 4 | 4.59,39 | 3 | 2.21,37 | 3 | 8.50,62 | 4 | 196.353 |
4 | Marthe Sundby | Aurskog-Finstadbru SK | 46,75 | 6 | 5.03,64 | 4 | 2.23,94 | 4 | 8.46,31 | 3 | 197.967 |
5 | Jane Iren Nielsen | Ask SK | 45,59 | 3 | 5.06,42 | 5 | 2.24,16 | 5 | 9.04,80 | 6 | 199.193 |
6 | Heidi Støkker | Kongsvinger IL | 46,60 | 5 | 5.07,26 | 6 | 2.26,74 | 6 | 9.02,73 | 5 | 200.996 |
7 | Vibeke Gundersen | Geithus IL | 48,49 | 8 | 5.25,02 | 8 | 2.30,47 | 8 | 9.25,68 | 7 | 209.384 |
NC8 | Trude Nielsen | Ask SK | 48,27 | 7 | 5.13,11 | 7 | 2.28,19 | 7 | dnf | – |
Sammenlagt herrer
Herrer Senior | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Plassering | Navn | Klubb | 1. dag (28. des.) | 2. dag (29. des.) | Poengsum | ||||||
500 m | Pl. | 5 000 m | Pl. | 1 500 m | Pl. | 10 000 m | Pl. | ||||
Gull | Johann Olav Koss | Sk -94 | 40,61 | 5 | 7.05,69 | 1 | 2.00,35 | 1 | 14.54,50 | 1 | 168.020 |
Sølv | Steinar Johansen | Holmestrand og Botne SK | 40,59 | 4 | 7.35,35 | 6 | 2.02,90 | 2 | 15.22,82 | 3 | 173.232 |
Bronse | Ådne Søndrål | Hamar IL | 40,26 | 2 | 7.31,61 | 3 | 2.03,24 | 4 | 15.39,63 | 5 | 173.482 |
4 | Kjell Storelid | Sk -94 | 42,70 | 20 | 7.26,63 | 2 | 2.05,70 | 9 | 15.06,71 | 2 | 174.598 |
5 | Rolf Falk-Larssen | Trondhjems SK | 40,52 | 3 | 7.33,18 | 5 | 2.03,07 | 3 | 16.06,19 | 10 | 175.170 |
6 | Arnt Olaf Stillerud | Geithus IL | 42,21 | 15 | 7.32,74 | 4 | 2.04,16 | 7 | 15.28,78 | 4 | 175.309 |
7 | Werner Gjevik | Trondhjems SK | 39,72 | 1 | 7.46,19 | 9 | 2.03,62 | 5 | 15.56,20 | 6 | 175.355 |
8 | Gisle Spidsberg | Lillehammer SK | 41,18 | 7 | 7.43,22 | 7 | 2.05,44 | 8 | 16.00,61 | 8 | 177.345 |
9 | Åsmund Svensson | Ask SK | 41,22 | 8 | 7.48,78 | 11 | 2.06,19 | 12 | 16.14,08 | 11 | 178.865 |
10 | Petter Andersen | Ask SK | 41,49 | 10 | 7.47,97 | 10 | 2.05,88 | 10 | 16.20,72 | 12 | 179.283 |
11 | Torbjørn Lie | Aurskog-Finstadbru SK | 42,65 | 18 | 7.43,80 | 8 | 2.09,42 | 20 | 16.02,44 | 9 | 180.292 |
12 | Per Thomas Hille | Ask SK | 42,87 | 23 | 7.49,49 | 12 | 2.09,33 | 19 | 15.58,14 | 7 | 180.836 |
NC13 | Halvar Hansen | IF Fram | 41,53 | 12 | 7.50,30 | 14 | 2.08,15 | 16 | Ikke kvalifisert for siste distanse. | 131.276 | |
NC14 | Atle Vårvik | Trondhjems SK | 41,43 | 9 | 8.08,78 f | 23 | 2.03,62 | 5 | 131.514 | ||
NC15 | Øystein Haugen | Lillehammer SK | 41,14 | 6 | 8.06,05 | 21 | 2.06,16 | 11 | 131.798 | ||
NC16 | Vidar Lilletvedt | Fana IL | 41,84 | 13 | 7.56,22 | 16 | 2.11,18 | 22 | 133.188 | ||
NC17 | Ivar Skjeggestad | IF Fram | 42,57 | 17 | 7.57,57 | 18 | 2.09,25 | 18 | 133.410 | ||
NC18 | Ole Morten Mellemstrand | Sandnes SK | 42,12 | 14 | 8.10,97 | 25 | 2.07,40 | 14 | 133.683 | ||
NC19 | Sigmund Førde | Drammens SK | 42,28 | 16 | 8.11,43 | 26 | 2.07,79 | 15 | 134.019 | ||
NC20 | Morten Sandnesaunet | Kongsvinger IL | 42,94 | 24 | 8.17,44 f | 29 | 2.07,17 | 13 | 135.074 | ||
NC21 | Jan Petter Stebergløkken | Sør-Fron IL | 42,83 | 22 | 8.16,70 | 28 | 2.09,22 | 17 | 135.573 | ||
NC22 | Frode Nordvik | Brandbu IF | 43,66 | 26 | 8.08,81 | 24 | 2.09,89 | 21 | 135.837 | ||
NC23 | Morten Nordli | Brumunddal IL | 43,07 | 25 | 8.11,44 | 27 | 2.11,31 | 23 | 135.984 | ||
NC24 | Eilif Svensson | Ask SK | 45,57 | 28 | 8.06,97 | 22 | 2.11,96 | 24 | 138.253 | ||
NC25 | Geir Håvard Nordvik | Brandbu IF | 45,64 | 29 | 8.04,75 | 20 | 2.15,58 | 25 | 139.308 | ||
NC26 | Stig Tollefsen | Ask SK | 42,71 | 21 | 7.55,10 | 15 | 2.28,13 f | 26 | 139.596 | ||
NC27 | Thor Olav Tveter | IF Fram | 41,52 | 11 | 7.49,57 | 13 | dnf | – | |||
NC28 | Remi Hereide | Fana IL | 43,76 | 27 | 7.57,19 | 17 | dnf | – | |||
DSQ | Arne Walther Kranzmann | Sandnes SK | 42,69 | 19 | 7.59,63 | 19 | (2.10,80 dsq) | – | (134,253 DSQ) |
Kilder
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Kvinner, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 83. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 26. oktober 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
- Eng, Trond og Teigen, Magne, red. (2005). «Menn, Senior – Allround». Norske Mesterskap på skøyter 1894–2005 (norsk) (3 utg.). Askim / Veggli. s. 37. Arkivert fra originalen 26. juli 2017. Besøkt 26. oktober 2013. CS1-vedlikehold: Flere navn: redaktørliste (link)
Eksterne lenker
- (en) Allround-NM på skøyter 1993, damer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- (en) Allround-NM på skøyter 1993, herrer – Resultatoversikt på SpeedSkatingNews.info.
- v
- d
- r
0 Norgesmesterskap på skøyter – Vertsby / arena for Allround-NM (Norgesmestere for : herrer (1887–1893) (1894– ) / damer (1932) (1933– )) 0
Uoff. (1887–1893)
Off. (1894 – 1986)
- 1887: Kristiania V
- 1888: Kristiania Fk/Kristiania V
- 1889: Kristiania Fk
- 1890: Kristiania M
- 1891: Kristiania M
- 1892: Kristiania M/Kristiania Fk
- 1893: Kristiania M
- 1894: Hamar Å
- 1895: Trondhjem K
- 1896: Kristiania Fk
- (1897: Trondhjem K)
- 1898: Trondhjem K
- 1899: Kristiania Fk
- 1900: Trondhjem Ø
- 1901: Kristiania GF
- 1902: Hamar M
- 1903: Drammen M
- 1904: Trondhjem Ø
- 1905: Kristiania GF
- 1906: Trondhjem Ø
- 1907: Hamar M
- 1908: Kristiania GF
- 1909: Lillehammer M
- 1910: Trondhjem Ø
- 1911: Kristiania GF
- 1912: Hamar M
- 1913: Horten L
- 1914: Trondhjem Ø
- 1915: Kristiania Fr
- 1916: Drammen M
- 1917: Kristiania Fr
- 1918: Horten L
- 1919: Hamar M
- 1920: Trondhjem Ø
- 1921: Moss Ma
- 1922: Drammen M
- 1923: Kristiania B
- 1924: Kongsberg Ip
- 1925: Moss Ma
- 1926: Tønsberg S
- 1927: Oslo Fr
- 1928: Sandefjord B
- 1929: Lillehammer S
- 1930: Hamar S
- 1931: Horten L
- 1932: Oslo Fr
- 1933: Notodden S
- 1934: Drammen M
- 1935: Brandbu B
- 1936: Oslo Fr
- 1937: Gjøvik S
- 1938: Skien G
- 1939: Oslo Fr
- 1940: Hamar S
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Oslo B
- 1947: Trondheim Ø
- 1948: Drammen M
- 1949: Tønsberg S
- 1950: Trondheim Ø
- 1951: Lillehammer S
- 1952: Gjøvik S
- 1953: Skien H
- 1954: Oslo B
- 1955: Bergen K/Voss Ip
- 1956: Hamar S
- 1957: Larvik F
- 1958: Notodden S
- 1959: Trondheim Ø
- 1960: Hønefoss Ip
- 1961: Sandefjord B
- 1962: Harstad S
- 1963: Hamar S
- 1964: Tønsberg S
- 1965: Arendal B
- 1966: Drammen M
- 1967: Trondheim Ø
- 1968: Horten L
- 1969: Lillehammer S
- 1970: Skien H
- 1971: Moss Me
- 1972: Tønsberg S
- 1973: Notodden S
- 1974: Alta B
- 1975: Brandbu R
- 1976: Trondheim Ø
- 1977: Lillehammer St
- 1978: Larvik F
- 1979: Hamar S
- 1980: Drammen M
- 1981: Kongsvinger H
- 1982: Oppdal S
- 1983: Tynset N
- 1984: Kongsberg Ip
- 1985: Trondheim L
- 1986: Jevnaker S
Uoff. (1932)
Off. (1933 – 1986)
- 1932: Oslo F
- 1933: Oslo B
- 1934: Horten L
- 1935: Oslo F
- 1936: Hønefoss Ip
- 1937: Oslo F
- 1938: Tønsberg S
- 1939: Kongsberg Ip
- 1940: Larvik F
- 1941 – 1945 : ikke arrangert
- 1946: Lillehammer S
- 1947: Rjukan S
- 1948: Larvik F
- 1949: Oslo J
- 1950: Gjøvik S
- 1951: Hønefoss Ip
- 1952: Trondheim Ø
- 1953: Horten L
- 1954: Larvik F
- 1955: Skien H
- 1956 – 1957 : avlyst manglende deltakelse
- 1958: Sandefjord B
- 1959: Lillehammer S
- 1960: Hakadal E
- 1961: Rakkestad Ip
- 1962: Hamar S
- 1963: Oslo J
- 1964: Larvik F
- 1965: Horten L
- 1966: Lillehammer S
- 1967: Brandbu R
- 1968: Bergen K/Voss Ip
- 1969: Oslo B
- 1970: Hønefoss Ip
- 1971: Holmestrand H
- 1972: Brandbu R
- 1973: Horten L
- 1974: Gjøvik S
- 1975: Oslo J
- 1976: Dokka S
- 1977: Elverum F
- 1978: Skedsmo S
- 1979: Stange Ip
- 1980: Tynset N
- 1981: Hol S
- 1982: Kolbotn S
- 1983: Hamar S
- 1984: Stavanger Sk
- 1985: Kongsvinger H
- 1986: Tromsø T
arrangement
(1987 – )
- 1987: Hamar S
- 1988: Oslo VH
- 1989: Hundorp F
- 1990: Verdal S
- 1991: Hol S/Gol G
- 1992: Savalen K
- 1993: Trondheim L
- 1994: Larvik F
- 1995: Hønefoss Ip
- 1996: Tromsø T
- 1997: Bergen S
- 1998: Geithus F
- 1999: Alta B
- 2000: Hamar V
- 2001: Geithus F
- 2002: Skien I
- 2003: Bergen S
- 2004: Oslo VH
- 2005: Drammen Mk
- 2006: Arendal K
- 2007: Geithus F
- 2008: Bjugn F
- 2009: Gol G
- 2010: Bergen S
- 2011: Oslo F
- 2012: Tønsberg K
- 2013: Stavanger SA
- 2014: Asker R
- 2015: Arendal K
- 2016: Stavanger SA
- 2017: Trondheim L
- 2018: Jevnaker Jk
- 2019: Arendal K
- 2020: Asker R
- 2021: Hamar V
- 2022: Stavanger SA
- 2023: Stavanger SA
- 2024: Hamar V
- 2025: TBD
Autoritetsdata